پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص سازوکار اینستکس بین ایران و اروپا اظهار داشت: برای ورود به این سازوکار با اتحادیه اروپا و ایران مذاکره می‌کنیم. چاووش اوغلو در خصوص حادثه برای دو نفتکش در دریای عمان گفت: در این زمینه باید تحقیقات جدی انجام شود، در غیر این صورت تنش‌هایی همانند این به راههای دیگری کشیده می‌شود.

وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص سازوکار اینستکس بین ایران و اروپا اظهار داشت: برای ورود به این سازوکار با اتحادیه اروپا و ایران مذاکره می‌کنیم.

به گزارش تسنیم به نقل از آناتولی، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه طی مصاحبه‌ای در خصوص حادثه برای دو نفتکش در دریای عمان گفت: در این زمینه باید تحقیقات جدی انجام شود، در غیر این صورت تنش‌هایی همانند این به راههای دیگری کشیده می‌شود.

چاووش‌اوغلو در خصوص خرید سامانه موشکی اس-400 از روسیه نیز اظهار داشت: به هیچ وجه گامی به عقب بر نخواهیم داشت و اگر آمریکا گام‌هایی علیه ما بردارد، ما هم گام‌هایی در این راستا لحاظ می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص سازوکار اینستکس بین ایران و اروپا نیز اظهار داشت: برای ورود به این سازوکار با اتحادیه اروپا و ایران مذاکره می‌کنیم.

وی همچنین درباره اقدامات ترامپ در موضوع فلسطین نیز اظهار داشت: گام‌های یکجانبه آمریکا در مورد قدس تا امروز سودی در پی نداشته است. آمریکا درمورد این موضوع جانبداری می‌کند. نمی‌توانیم راهکاری که پول را به قدس و فلسطین ترجیح می‌دهد را بپذیریم. آمریکا و اسرائیل باید بدانند که مسائل فلسطین و قدس با پول حل نخواهد شد.

چاووش‌اوغلو همچنین درباره عادی‌سازی روابط ترکیه و رژیم اسرائیل نیز گفت: این موضوع فعلاٌ مطرح نیست.

 

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .