جلسه دادگاه حاکم دبی در دادگاهی در انگلیس برگزار شد و در آن همسر حاکم دبی از دادگاه خواست تا حکم حمایت از یکی از دو فرزندش در برابر «ازدواج اجباری» و همچنین عدم مزاحمت را صادر کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، شاهزاده حیا بنت حسین، همسر 45 ساله «محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم دبی دیروز سه‌شنبه از دادگاه خواست تا یک «حکم عدم مزاحمت» به هدف جلوگیری از آزار و تهدید صادر کند. معلوم نیست او این حکم را برای چه کسی درخواست کرده است.

روز سه‌شنبه همسر شیخ دبی که در پی دعوای شخصی و خانوادگی به لندن گریخته است در جلسه دادگاه حاضر شد، اما خود شیخ محمد در این دادگاه حضور نیافت.

حیا با حضور در ساختمان دیوان عالی بریتانیا و ولز همچنین از مقام‌های قضایی درخواست پذیرش حضانت کرد. این درخواست بدان معناست که در شرایط خاص و در مواردی که نیاز به گرفتن تصمیم مهمی هست، دادگاه سرپرستی کودک را به عهده بگیرد.

یک مقام سفارت امارات متحده عربی در لندن در پاسخ به پرسش خبرنگار رویترز در مورد جزئیات درخواست حیا بنت حسین گفته است که دولت این کشور درباره «زندگی خصوصی افراد» اظهار نظر نمی‌کند.

شیخ 70 ساله دبی که همزمان نایب‌رئیس و رئیس هیأت وزیران امارات متحده عربی است، در سال 2004 با حیا بنت حسین که در آن زمان عضو کمیته بین‌المللی المپیک بود، ازدواج کرد. گفته می‌شود که حیا بنت حسین ششمین همسر اوست.

عفو بین‌الملل در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی اعلام کرده بود که یکی از دختران شیخ محمد به نام شیخه لطیفه بنت محمد آل مکتوم از یکی دیگر از همسرانش، مخفیانه در مکانی در امارات بازداشت شده است. او در ماه مارس همان سال تلاش کرده بود تا با کمک دوستانش با یک قایق از دبی بگریزد اما مأموران شیخ او را شناسایی و بازداشت کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .