انگلیس قصد دارد با تسهیل قوانین مهاجرتی خود، زمینه جذب نخبگان و دانشمندان را به این کشور خود فراهم کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که کشورش برای گشودن بیشتر درهای خود به روی دانشمندان، قصد دارد تسهیلاتی در قوانین مهاجرتی خود ایجاد کند.

نخست‌وزیر انگلیس در این خصوص گفته است: در حال ایجاد تغییراتی در قوانین مهاجرتی هستیم تا بدین‌وسیله دسترسی به انگلیس راحت تر شود و بتوانیم پذیرای شمار بیشتری از دانشمندان و متخصصان علمی در جهان باشیم.

«راه سریع مهاجرتی» که دولت جدید انگلیس قصد دارد در سال جاری آن را به اجرا درآورد، با هدف جذب دانشمندان، نخبگان و متخصصان در زمینه‌های علم و فناوری طراحی شده است.

بر اساس این طرح که پس از رایزنی و مشورت با دانشگاه‌ها و موسسات علمی تدوین شده، سقف رتبه‌بندی برای صدور ویزای نخبگان ویژه برداشته می‌شود و معیارهایی جدید و ساده‌تر برای تأیید خودکار درخواست ها بر اساس قوانین کنترلی مهاجرت اضافه خواهد شد.

طرح یاد شده همچنین تسهیلاتی را برای افراد وابسته به متقاضیان واجد شرایط فراهم و دسترسی به بازار کار انگلیس را تسهیل می‌کند. بر این اساس دیگر نیازی به ارائه یک پیشنهاد کار قبل از ورود به خاک انگلیس نخواهد بود.

دفتر نخست‌وزیری انگلیس با تأکید بر موارد یاد شده همچنین یادآور شده که قرار است به موجب این طرح مساعدت‌های مالی مضاعف برای دانشمندان و محققانی که پیش از اجرایی شدن بریگزیت در پی دریافت این کمک‌ها از اتحادیه اروپا بودند، فراهم شود.

این ادعای نخست‌وزیر انگلیس در حالی مطرح می شود که کند و پیچیده‌تر شدن جذب نیروهای متخصص توسط کارفرمایان در انگلیس که از نیمه دوم سال 2016 به تدریج آغاز شده، پیش‌تر به عنوان یکی از نگرانی‌های عمده مطرح در خصوص تبعات اجرایی شدن بریگزیت عنوان شده است.

بوریس جانسون که پیش از این سابقه اظهارنظرهای جنجالی و غیرمنتظره را در طول دوران تصدی سمت‌های مختلف اجرایی در کارنامه دارد، توضیحات بیشتری درباره تغییرات در نظرگرفته شده برای سیاست‌های مهاجرتی کشورش ارائه نکرد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .