دولت پاریس طی سال میلادی گذشته، 700 نفر را به دلیل آزار و اذیت‌ زنان در خیابان و اماکن عمومی، وادار به پرداخت جریمه نقدی کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، مقامات فرانسه از سال گذشته و از زمان اجرایی شدن قانون جدید مقابله با اذیت و آزار زنان در خیابان، بیش از 700 مورد جریمه صادر کرده‌ است.

دولت پاریس در پیام توئیتری اعلام کرد: برای مدتی بسیار طولانی، آزار و اذیت‌های خیابانی تحمل شد. اما دیگر اجازه توهین، تهدید، دنبال کردن یا تحقیر زنان در خیابان‌ها، شبکه‌های حمل و نقل یا در فضای عمومی داده نمی‌شود. جریمه خاطیان ادامه خواهد یافت.

قانون مبارزه با اذیت و آزار خیابانی زنان از آگوست سال گذشته میلادی اجرایی شده است.

بر اساس این قانون، خاطیان را می‌توان به دلیل ارتکاب جرایمی همچون متلک گفتن، انجام حرکات ناپسند، اظهارنظرهای نامناسب دربارۀ ظاهر و بدن زنان، پیشنهادهای جنسی و تعقیب در خیابان، بین 90 تا 750 یورو جریمه کرد.

همچنین در صورت تکرار این جرائم یا ایجاد مزاحمت برای دختران کمتر از 15 سال یا سوء‌استفاده از قدرت در مقابل زنان و ارتکاب جرایمی دیگر از این دست، مبلغ جریمه می‌تواند تا 1500 یورو افزایش یابد.

بنابر گزارش منتشر شده در آوریل سال 2018 میلادی از سوی موسسه مطالعاتی IFOP فرانسه، از هر 10 زن فرانسوی 8 نفر گفته‌اند که دست‌کم یک‌بار، نوعی از مزاحمت یا سوء‌استفاده جنسی را در اماکن عمومی تجربه کرده‌اند.

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .