منابع رسمی بر این باورند که روابط نزدیک نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی بریتانیا با سرویس‌های جاسوسی اروپایی و خارجی پس از برگزیت تغییری نخواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، منابع رسمی اعلام کردند، روابط نزدیک و همکاری‌های بین نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس با سرویس‌های جاسوسی خارجی و اروپایی فارغ از طرح و برنامه‌های لندن برای خروج از اتحادیه اروپا، ادامه خواهد یافت و هیچ خللی در این همکاری‌ها ایجاد نخواهد شد.
 

ر حالی که بریتانیا قصد دارد 31 اکتبر رسماً از اتحادیه اروپا خارج شود، ابهامات زیادی درباره ادامه همکاری‌های اطلاعاتی بین سرویس‌های جاسوسی انگلیس و اتحادیه اروپا به‌وجود آمده است. این مسئله می‌تواند امنیت انگلیس را به‌شدت با تهدید روبه‌رو کند.

گرچه هنوز مفاد توافق احتمالی بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا مشخص نیست و شاید بریتانیا بدون توافق مجبور به ترک اتحادیه اروپا شود، ولی منابع رسمی مطمئن هستند که همکاری‌های امنیتی بین سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی به‌خصوص اروپایی، تغییری نخواهد کرد.

یک منبع آگاه دولت انگلیس در این باره گفت: برگزیت نباید تأثیری بر استحکام همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی بین لندن و بروکسل داشته باشد.

یک منبع دیگر نیز تأکید کرد: سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس از جمله ام‌آی6 هیچ گونه خللی در همکاری و ارتباط خود با همکاران و سرویس‌های اطلاعاتی خارجی مشاهده نخواهند کرد، فارغ از اینکه روند برگزیت چگونه باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .