منابع رسمی بر این باورند که روابط نزدیک نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی بریتانیا با سرویس‌های جاسوسی اروپایی و خارجی پس از برگزیت تغییری نخواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، منابع رسمی اعلام کردند، روابط نزدیک و همکاری‌های بین نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس با سرویس‌های جاسوسی خارجی و اروپایی فارغ از طرح و برنامه‌های لندن برای خروج از اتحادیه اروپا، ادامه خواهد یافت و هیچ خللی در این همکاری‌ها ایجاد نخواهد شد.
 

ر حالی که بریتانیا قصد دارد 31 اکتبر رسماً از اتحادیه اروپا خارج شود، ابهامات زیادی درباره ادامه همکاری‌های اطلاعاتی بین سرویس‌های جاسوسی انگلیس و اتحادیه اروپا به‌وجود آمده است. این مسئله می‌تواند امنیت انگلیس را به‌شدت با تهدید روبه‌رو کند.

گرچه هنوز مفاد توافق احتمالی بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا مشخص نیست و شاید بریتانیا بدون توافق مجبور به ترک اتحادیه اروپا شود، ولی منابع رسمی مطمئن هستند که همکاری‌های امنیتی بین سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی به‌خصوص اروپایی، تغییری نخواهد کرد.

یک منبع آگاه دولت انگلیس در این باره گفت: برگزیت نباید تأثیری بر استحکام همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی بین لندن و بروکسل داشته باشد.

یک منبع دیگر نیز تأکید کرد: سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس از جمله ام‌آی6 هیچ گونه خللی در همکاری و ارتباط خود با همکاران و سرویس‌های اطلاعاتی خارجی مشاهده نخواهند کرد، فارغ از اینکه روند برگزیت چگونه باشد.

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .