یک منبع نظامی یمنی از ادامه نقض‌های متعدد توافق‌نامه آتش‌بس در حدیده توسط ائتلاف متجاوز عربی خبر داد که سازمان ملل از ۱۱ ماه پیش بر اجرای آن در مناطق مختلف این استان ساحلی در غرب یمن نظارت دارد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از المیادین، جنگنده‌های ائتلاف سعودی روز شنبه سه مرتبه منطقه ساحلی رأس عیسی در منطقه الصلیف واقع در شمال غرب حدیده را هدف قرار دادند و یک روز پیش از این نیز، به منطقه اللحیه حمله کرده بودند؛ اقداماتی که نقض آشکار و مکرر توافق‌ آتش‌بس محسوب می‌شود.

در جریان این حملات، یک زن و مرد در روستای المسلب و منطقه الجبلیه در جنوب حدیده زخمی شدند.

به گفته منبع مذکور، بولدوزرهای نظامی وابسته به ائتلاف سعودی در منطقه "۱۶ کیلو" در شرق حدیده دست به احداث استحکامات جدید جنگی زدند.

همچنین نیروهای ائتلاف اعلام کردند، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به صورت گسترده پایگاه‌های مسلسل‌های کالیبر ۱۴.۵ و ۱۲۲.۷ در منطقه الجاح را هدف قرار دادند. این نیروها طی ادعایی، ارتش و کمیته‌های مردمی را به "ارتکاب نقض‌های روزانه توافق‌نامه آتش‌بس متهم کردند" که از ۱۸ دسامبر ۲۰۱۸ وارد فاز اجرایی شده است.

جنگنده‌های ائتلاف عربی در کنار حملات توپخانه‌ای و موشکی به منطقه رازح در غرب استان صعده در شمال یمن، مجددا حملات هوایی خود را به منطقه الظاهر از سر گرفتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟