رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: باید با سران مفاسد اقتصادی برخورد قاطعی صورت گیرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم ، با بیان اینکه در سال‌های گذشته بارها در اظهارات مختلف نسبت به وقوع تخلف درباره واردات و ثبت سفارشات خودروهای لوکس هشدار داده بودم،گفت: بنده اخیراً از واردات 6 هزار خودرو به کشور به صورت غیرقانونی پرده برداشته بودم که از سوی برخی مسئولان واکنش‌هایی را در پی‌داشت.

وی ادامه داد: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس بارها با مسئولین مربوطه، سران سه قوا، وزارت‌خانه‌های، اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت و همچنین اقتصاد و سازمان گمرک درباره رسیدگی به بحث قاچاق مکاتباتی را انجام داد تا توجهات نسبت به این موضوع با توجه به مدارک و مستندات موجود بیشتر جلب شود.

نایب رئیس‌کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس تصریح کرد: داستان تخلفات در ثبت سفارش و قاچاق خودرو و کالا از آنجا کلید خورد که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تصویب دستور‌العمل ساماندهی واردات خودرو از اواخر تیر 96 در روزهای آخر تصدی آقای نعمت‌زاده وزیر صنعت تا 9 دی 96 ثبت سفارش واردات خودرو را متوقف کرد در این توقف قریب 6 ماهه واردات خودروهای لوکس خارجی ممنوع شد.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه واردکنندگان خودرو نیز بر این موضوع صحه گذاشته‌اند، افزود: در زمان توقف ثبت سفارشات خودرو‌ها، برخی خودرو ها را باتخلف وارد کشور شد، البته داستان تا جایی پیش‌رفت تا فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس در این موضوع ورود کرد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اظهار داشت: اما این پایان ماجرای فساد در روند واردات خودرو نبود و اظهارات رئیس سازمان بازرسی درباره هک شدن سایت ثبت سفارش، ابهاماتی را ایجاد کرد اما وزارت صنعت معدن درباره هک شدن سایت وزارت صمت در اطلاعیه‌ای به طور کلی این موضوع را رد کرد، البته این گونه اظهارات نشان داد بیشتر مسئولان وزارت صنعت به دنبال فرار از زیر بار مسئولیت‌پذیری بودند تا ابهام زدایی.

نماینده همدان در همین زمینه با بیان اینکه منتظر اعدام سران مفاسد اقتصادی در میدان آزادی هستیم، افزود: باید برخورد قاطعانه مسئولان در برابر قاچاق و مفسدین صورت گیرد.