مثلث آنلاین: معاون اول رئیس‌جمهور با تجلیل از همکاری نیروهای مسلح کشور در واگذاری بانک‌های این نهادها به دولت گفت: همکاری نیروهای مسلح با دولت در واگذاری این بانک‌ها تصمیم انقلابی نیروهای مسلح بود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش خبرگزاری تسنیم از آرادان ، اسحاق جهانگیری دقایقی پیش در پایان آئین افتتاح بزرگترین مجتمع تولید سرب کشور در آرادان با اشاره به تأکیدات فرمانده معظم کل قوا درباره فعالیت‌های اقتصادی نیروهای مسلح اظهار داشت: نیروهای مسلح چارچوب سیاست‌های را که فرمانده معظم کل قوا طراحی کردند را به خوبی مورد اجرا قرار دارند.

وی افزود: همه نیروهای مسلح در این زمینه خوب پیش می‌روند و بخش‌هایی که باید واگذار کنند را واگذار می‌کنند و در حال توسعه بخش‌های مختلفی که باید آن را توسعه دهند؛ هستند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: نیروهای مسلح بانک‌های خود را به دولت واگذار کردند که این تصمیم انقلابی بسیار مهم در نیروهای مسلح بود.

 

جهانگیری بانک‌های ادغام شده نیروهای مسلح را از بهترین بانک‌های خصوصی کشور دانست و با بیان اینکه بانک‌های نیروهای مسلح نسبت به بانک‌های خصوصی از شرایط بسیار خوبی برخوردار بودند افزود: تنها یکی از بانک‌های نیروهای مسلح شرایط خوبی نداشت.

وی با تجلیل از همکاری نیروهای مسلح در واگذاری بانک‌های خود به دولت عنوان کرد: وقتی این موضوع با رئیس جمهور مطرح شد؛ نیروهای مسلح علاقه‌مند بودند که بانک‌های خود را به دولت واگذار کرده و خودشان را از بانک‌داری خارج کنند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه این ادغام بانکی بدون کوچکترین مشکل انجام شد افزود: وقتی مردم دیدند که محوریت کار در اختیار بانک مرکزی است؛ هیچ دغدغه‌ای برای هیچ کس به وجود نیامده است.

جهانگیری با بیان اینکه بخشی از حضور نیروهای مسلح در بخش‌های مختلف اقتصادی ناشی از سرمایه‌گذاری این بانک‌ها در بخش صنعت کشور بود اضافه کرد: با واگذاری این بانک‌ها، (تصدی‌گری) نیروهای مسلح در رشته‌های صنعتی به دولت واگذار شد.