پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: دبیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی خبر داد که اولین جلسه این شورا در سال جدید، سه‌شنبه برگزار می‌‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

امروز احمد مازنی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی به ایرناپلاس خبر داد که جلسات این دو شورای عالی مدت‌هاست برگزار نمی‌‌شود. به گفته او، جلسات این شورا بعد از درگیری لفظی عزت‌الله ضرغامی و رئیس‌جمهوری دیگر برگزار نشده است.

از این رو، ایرناپلاس از سید سعید‌رضا عاملی، دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، که به تازگی بر این جایگاه تکیه زده است، درباره چرایی توقف جلسات شورا سؤال کرد. عاملی در پاسخ گفت: «سه‌‌شنبه این هفته جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌‌شود»؛ اما به این سؤال که آیا همه اعضا برای شرکت در جلسه دعوت شده‌اند یا خیر، پاسخ نداد.بعد از آنکه حسن رحیم‌پور ازغدی، یکی از اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مدعی شد که «حسن روحانی با حضور وی و چند تن دیگر در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مخالفت کرده است و گفته در صورت حضور این افراد، در جلسات آتی این شورا شرکت نخواهد کرد»، برخی در فضای مجازی خبر دادند که رهبر معظم انقلاب اسلامی،‌ عزت‌الله ضرغامی را تا اطلاع ثانوی از حضور در جلسات این دو شورا منع کرده اند.

اوایل بهمن‌ماه سال گذشته یکی از فعالان رسانه‌ای اصولگرا در پستی اینستاگرامی از درگیری لفظی حسن روحانی رئیس‌جمهوری و عزت‌الله ضرغامی دیگر عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه این شورا خبر داد. او مدعی شده بود در این جلسه رئیس پیشین سازمان صداوسیما به روحانی بابت سخنان اخیرش در خصوص «سانسور و حجاب» اعتراض کرد و از او توضیح خواسته است. به ادعای این فعال رسانه‌ای اصولگرا، اعتراضات تند ضرغامی به رئیس‌جمهوری منجر به آن شد که رئیس‌جمهوری جلسه را ترک کند.

چند روز بعد احمد مازنی، عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با ایرناپلاس، درگیری لفظی رئیس‌جمهوری و عزت‌الله ضرغامی را تأیید کرد. بعد از رسانه‌ای شدن این درگیری، اخباری در فضای مجازی دست‌به‌دست شد که می‌گفت «بعد از درگیری لفظی میان رئیس‌جمهور و عزت‌الله‌ ضرغامی در شورای عالی فضای مجازی، حسن روحانی اعلام کرده بود در شوراهایی که این فرد حضور دارد، شرکت نخواهد کرد.»