پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نخست وزیر ژاپن به دیدار رهبر معظم انقلاب رفت تا نقشی میانجی بین ایران و آمریکا ایفا کند اما پاسخ به او صریح و روشن بود. «ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانیم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد».

حسین شیخ الاسلام در گفتگو با مثلث آنلاین درباره ارزیابی سفر شینزو آبه به تهران گفت: آقای آبه به ایران می آمد چون ترامپ از او خواسته بود که پیامش را به رهبر معظم انقلاب برساند بنابراین هر طور بود می آمد.

وی با بیان اینکه نخست وزیر ژاپن خیلی واقع بینانه ایران را ترک کرد، افزود: او متوجه شد با ملتی بزرگ و قدرتمند که رهبری حکیم، شایسته و مصمم دارد، مواجه است.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی درباره چرایی اصرار ترامپ برای سفر آبه به تهران، اظهار کرد: ترامپ تمام تلاش خود را برای تحقیر ایران انجام داد تا نشان دهد که با زورگویی و قلدرمعابی می تواند ما را به هر کاری وادار کند. او برنامه اش از میانجی قرار دادن ژاپن این بود که رابطه ای مستقیم با حضرت آقا ایجاد کند و نمی دانست با چه پاسخی مواجه می شود.

وی ادامه داد: ترامپ خیال می کرد علت موفقیت اوباما در کسب موافقت ایران برای مذاکره، نقشی بود که سلطان قابوس در این قضیه ایفا کرد و رابطه ای مستقیم با رهبر معظم انقلاب گرفت. به عبارت دیگر ترامپ فکر می کرد گرفتن ارتباط مستقیم با رهبر معظم انقلاب موثر واقع می شود، حالا که پاسخی صریح دریافت کرد رفتار ترامپ با ایران تفاوتی نخواهد کرد.

شیخ الاسلام توضیح داد: ترامپ از نظر قدرت طلبی هر کاری که می توانست انجام داد و از هیچ کوششی فروگذار نکرد، حالا هم همان روش سابق را ادامه می دهد.

 

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .