رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ارائه لایحه اصلاح ساختار بودجه از سوی دولت به مجلس تا پیش از پایان تیر ماه خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره دستور مقام معظم رهبری به دستگاه‌‌های اجرایی و مجلس مبنی بر اصلاح ساختار بودجه، گفت: رهبر انقلاب در سال گذشته فرصت 4 ماهه‌ای به دولت و مجلس برای اصلاح ساختار بودجه کشور داده بودند، بر این اساس، دولت تا پایان تیر ماه فرصت دارد تا پیش‌نویس، گزارش و یا حتی لایحه اصلاح ساختار بودجه کشور را به مجلس تقدیم کند .

وی افزود: اگر دولت بخواهد اصلاحات ساختار بودجه را در متن قانون بودجه بگنجاند، طبیعتا این اصلاح باید براساس لایحه باشد و نمی‌تواند غیر از لایحه عمل کند .

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده برای اصلاح ساختار بودجه کشور و اینکه آیا اصلا دولت لایحه‌ای به مجلس ارائه کرده است یا خیر؟، اظهار داشت: تاکنون پیش‌‌نویس و یا گزارشی برای اصلاح ساختار بودجه کشور از سوی دولت در اختیار مجلس قرار نگرفته است، از دولت در این باره سؤال کرده‌ایم، می‌گویند اقداماتی در این زمینه آغاز کرده‌اند .

پورابراهیمی تصریح کرد: طبق اخبار ی که ما رسیده قرار است دولت لایحه اصلاح ساختار بودجه کشور را تا پیش از پایان تیر ماه تقدیم مجلس کند، بنابراین، بلافاصله بررسی آن را در مجلس آغاز خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در لایحه اصلاح ساختار بودجه کشور، بخش‌هایی که مربوط به بودجه است، باید جایگزین قانون بودجه شود و بخش‌هایی هم که خارج از بودجه است، بر همان اساس و خارج از بودجه باید به آنها عمل شود.

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .