امام جمعه تبریز گفت: می‌توان در قبال فشارهای آمریکا به حل معضلات اقتصادی رفت چراکه با مذاکره وضعیت ایران بهتر از این نمی‌شود و باید خودمان به مسئله اقتصادی و معیشت مردم توجه ویژه‌ای داشته و راه‌حل بیابیم .

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به سناریوهای آمریکا در مواجهه با ایران و راهکارهای مقابله با آن اظهار کرد: مطابق با برخی تحلیل‌ها باید مواجه دولت ترامپ علیه ایران و سیاست آمریکا را در سه سطح مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: راهبرد کلان بین‌الملل، راهبرد کلان منطقه‌ای و راهبرد مختص ایران از جمله سیاست آمریکاست که در این میان راهکارهای مقابله با آمریکا را باید تبیین کرد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه بهترین راهبرد حمله به راهبرد دشمن است یعنی وقتی آمریکا در مسائل منطقه و معامله قرن فعالیت داشته و از موضوع فلسطین عبور کند، باید مسئله فلسطین جدی‌تر از گذشته فعال بود.

 

با مذاکره وضعیت ایران بهتر نمی‌شود

وی ادامه داد: راهکار دوم مقابله با راهبرد آمریکاست یعنی می‌توان در قبال فشارهای آمریکا به حل معضلات اقتصادی رفت چراکه با مذاکره وضعیت ایران بهتر از این نمی‌شود و باید خودمان به مسئله اقتصادی و معیشت مردم توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

 

مردم منتظر اقدام‌های عملی دولت هستند، تنها امید دادن کارساز نیست

نماینده ولی‌فقیه در استان، واقع‌بینی را از دیگر راهکارها برشمرد و توضیح داد: دولت مرتب اعلام می‌کند که باید به مردم امید داد در حالیکه امید خوب است و جزو سیاست نظام هم است ولی در کنار امید دادن باید به مردم اقدامات عملیاتی موثر به صورت عملی نشان داده شود تا مردم بتوانند با رفع مشکلات موجود اقتصادی در مقابله با راهبردهای آمریکا ایستادگی کنند.

وی متذکر شد: همگان دیدیم که راهبرد رهبر معظم انقلاب مبنی بر "نه جنگ و نه مذاکره" تا چه میزان دشمنان را تحت فشار قرار داده است.

 

امارات به دنبال فرار از باتلاق یمن

آل‌هاشم در ادامه خاطرنشان کرد: امارات به دنبال فرار از باتلاق یمن است به طوریکه دولت امارات اخیراً خبر از کاهش نظامیان خود در جنگ یمن داده است.

وی افزود: مقام‌های اماراتی ضمن تائید این مطلب اعلام کردند که برنامه خروج نظامیان اماراتی از یک سال پیش تهیه شده است در حالی که یکی از دلایل تصمیم خروج نظامیان توسط امارات این است که حملات پهپادی انصارالله به عربستان و هدف قرار گرفتن فرودگاه‌های سعودی باعث هراس آنها شده و امارات نگران است که حملات پهپادی منجر به تحت‌الشعاع قرار گرفتن اقتصاد آنها شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه البته در عرصه داخلی وجود نارضایتی فزاینده سایر امیرنشین‌ها مبنی بر اینکه علاقه‌ای به درگیر شدن با جنگ یمن نداشتند نیز از دلایل خروج تدریجی امارات است.

وی متذکر شد: امارات در ۵۰ ماه گذشته که در جنگ یمن مشارکت داشته است، خسارت سنگین در عرصه مختلف متحمل شده است که  گزارش حاکی از آن است که هر سال ۱۶ میلیون دلار هزینه در یمن توسط امارات برای جنگ شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به سالگرد شورای نگهبان در ۲۶ تیر گفت: این شورا به فرمان امام راحل در سال ۵۹ پس از معرفی ۶ فقیه صاحب نام شروع به کار کرد و با گذشت ۳۹ سال از فعالیت بی‌وقفه، همچنان شاهد برکات شورای نگهبان هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم این شورا که یکی از ارکان اصیل و ضامن جمهوریت نظام و اسلامیت قوانین و حافظ قانون اساسی است، فعالیت خود را همچنان با قوت انجام دهد.

خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار گرفته‌ایم و وظیفه شورای نگهبان در این عرصه‌ها بسیار سنگین است، گفت: نمایندگی واجبه خصیصه ملی است به طوریکه اگر چه نماینده از حوزه انتخابی ویژه انتخاب می‌شود اما با وجود ارتباط حوزه انتخابی، نماینده کل جامعه و کشور نیز تلقی می‌شود.

آل‌هاشم اضافه کرد: طبق اصل ۸۴، نماینده مجلس شورای اسلامی در برابر تمام ملت ایران مسوول است و باید در تمام مسائل داخلی کشور اظهارنظر کند، از این‌رو باید نمایندگان را با دقت انتخاب کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .