فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دشمن از محلی که قادر به دیدن ما نیست، منتظر غافل‌گیری باشد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش باشگاه خبرنگاران، امیر دریادار حسین خانزادی بر ایستادگی محکم مقابل دشمن تاکید دارد و اعلام می‌کند، دشمن از محلی که قادر به رویت ما نیست، منتظر غافل‌گیری باشد.

امیر دریادار درباره اقدام انگلیس در توقیف نفتکش حامل نفت ایران در جبل الطارق می‌گوید: "همگان واقفند که دوران گردن کلفتی و پرسه زدن در دریا تمام شده و باید به منافع ملت‌ها و حق حاکمیت همه کشور‌ها احترام گذاشت.

او به اقدام کشتی انگلیسی در نقض همین قوانین اشاره و اعلام می‌کند، این کشتی با نقض قوانین دریایی ایران و نیز حقوق بین الملل، به جای اینکه از مسیر ورودی وارد هرمز شود، بالعکس از مسیر پر ترافیک خروجی وارد تنگه شد. امیر تصریح می‌کند، مهم‌تر آنکه کشتی انگلیسی با نقض قانون مهم سازمان جهانی دریانوردی، سامانه ویژه ردیابی را خاموش کرد. دریادار، اقدام نیروی دریایی سپاه در توقیف کشتی انگلیس را بسیار حرفه‌ای و خوب ارزیابی می‌کند و اعلام می‌دارد، در بررسی مدارک کشتی هم نواقص و نقایض دیگری مشاهده شد.

او تاکید دارد، برخلاف انگلیسی ها، مجموعه نیروی مسلح ایران از جمله نیروی دریایی در چارچوب حقوق دریایی ایران و قوانین و حقوق بین الملل دریا‌ها عمل می‌کند. او نقش پهپاد‌ها در رصد دشمن را مهم ارزیابی می‌کند و می‌گوید:" پهپاد‌های ما با برد قابل توجه هیچ محدودیتی در لینک ارتباطی ندارند. ما تصاویر و آرشیو کامل از نزدیک شدن شناور‌های آمریکایی را از فاصله‌های دور در اختیار داریم. تصاویر کامل و آرشیو بزرگی از تردد روزانه و لحظه به لحظه نیرو‌های آمریکا در اختیار است، چه در داخل خلیج فارس و چه در دریای عمان. "

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .