​تهران-ایرنا-عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری نیروهای مسلح را موفق‌ترین نهاد در جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: اگر کسی می خواهد مدیریت ولی فقیه را ببیند باید نیروهای مسلح را بنگرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش روابط عمومی نهاجا، آیت‌الله سید احمد خاتمی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری در جمع کارکنان پایگاه شهید فکوری نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه نیروهای مسلح یقیناً در تراز انقلاب اسلامی و مایه افتخار نظام هستند؛ اظهار داشت: تنهاترین نهادی که مستقیماً زیر نظر ولی فقیه اداره می شود، نهاد نیروهای مسلح است و اگر کسی می خواهد مدیریت ولی فقیه را ببیند باید نیروهای مسلح را بنگرد که موفق ترین نهاد نظام اسلامی است و حتی روحانیونی که در نیروهای مسلح خدمت می کنند جز موفق ترین روحانیون نظام هستند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه در تشریح ویژگی های نیروهای مسلح کشور گفت: اولین ویژگی نیروهای مسلح ما این است که مکتبی هستند و با عقیده خود داخل میدان شده اند که به تعبیر امام علی(ع) جنودالله هستند که عقیده شان را بر نوک شمشیرشان حمل می کنند چراکه در این نیروها به همان اندازه که به مسائل فنی و تخصصی پرداخته می شود به همان میزان نیز به مسائل دینی و عقیدتی اهمیت داده می شود و این ویژگی در هیچ یک از دیگر نیرو های مسلح دنیا وجود ندارد.

آیت الله خاتمی دیگر ویژگی نیروهای مسلح کشور را خدمتگزاری به اسلام و مسلمین دانست و افزود: نیروهای مسلح دنیا یا در خدمت یک دیکتاتور یا یک حزب و یا یک خاندان مانند آل سعود هستند درحالیکه نیروهای مسلح ما در خدمت اسلام هستند و ماموریت شان خروش علیه دشمنان اسلام است.

عضو مجلس خبرگان رهبری  تاکید کرد: نیروهای مسلح دنیا سکولار هستند و ناپاکی برای آنها رویه است همانطور که در سردمداران رژیم پهلوی به دنبال اجرای این رویه بودند و ناپاکی و بی‌غیرتی به عنوان یک اصل در ارتش طاغوت برای ترقی ضروری بود؛ ولی در قوای نظامی ما، پاکی و ایمان اصل است و ترقی در این سیستم بدون این موارد و ویژگی ها امکانپذیر نیست.

آیت الله سید احمد خاتمی اظهارداشت: بی بدیل بودن فرمانده کل قوای نیروهای مسلح کشور، از دیگر ویژگی های منحصر بفرد نیروهای نظامی جمهوری اسلامی است و در هیچ کجای دنیا فرماندهی با این ویژگی های اخلاقی، سیاسی و اجتماعی وجود ندارد.

 

گروهی هدفمند می‌خواهند بی‌بندباری را ترویج دهند

 

فارس: عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران گفت: موضوع بی‌حجابی موضوع عادی نبوده و گروهی هدفمند می‌خواهند بی‌بندباری و بی‌حجابی را در کشور ترویج دهند که نیروی انتظامی باید با اقتدار با هنجارشکنان و این‌گونه افراد قانونی برخورد کند.

 آیت‌الله سیداحمد خاتمی اظهار داشت: اقدامات اخیر و در چارچوب قانون نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی به ویژه مبارزه با بی‌حجابی قابل تقدیر است.

وی در پاسخ به این سوال که عملکرد پلیس در برخورد و مقابله با ناهنجاری‌ها و مفاسد اجتماعی را چگونه ارزیابی می‌کنید،گفت: نیروی انتظامی در چارچوب قانون اقدام می‌کند و وظیفه ناجاست که برخورد کند و ما هم از این اقدامات حمایت می‌کنیم.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با بیان اینکه کشف حجاب جرم مشهود است، افزود: تاکید مسوولان ناجا نیز در برخورد با این نوع جرایم بر اساس رعایت ادب و احترام بوده و از روی کینه توزی و انتقام جویی نیست و کارکنان ناجا در مرحله اول با ادب و روشنگری اقدام می‌کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: موضوع بی‌حجابی موضوع عادی نبوده و گروهی هدفمند می‌خواهند بی‌بندباری و بی‌حجابی را در کشور ترویج دهند که نیروی انتظامی باید با اقتدار با هنجارشکنان و این‌گونه افراد قانونی برخورد کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .