عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس پروژه نفوذ را تاثیرگذار در دستگاه محاسباتی تصمیم‌گیر دانست و گفت: طبق قانون مدیران دوتابعیتی کشور باید عزل شوند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس تهران درباره لیست دوتابعیتی‌ها اظهار کرد: طبق قانون دوتابعیتی‌هایی که مدیران و روسای کشور هستند باید از سمت خود عزل شوند.

وی پروژه نفوذ را خیلی نگران‌کننده دانست و بیان داشت: این موضوع یکی از پروژه‌های حساس دشمنان انقلاب اسلامی بوده که همه مسئولان کشور در این باره هشدار دادند.

نقوی درباره نحوه عملکرد نفوذ عنوان کرد: این پروژه دستگاه محاسباتی تصمیم‌گیر را تغییر داده که بهترین افراد برای اجرای این پروژه دو تابعیتی‌ها هستند زیرا این افراد پای بند به کشور نبوده و در کوچکترین اتفاقی کشور را ترک می‌کنند.

هیئت تحقیق و تفحص طبق آیین نامه فعالیت کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به هشدارهای مقام معظم رهبری و نگرانی‌های نمایندگان در این زمینه اشاره و مطرح کرد: به همین جهت یک هیئتی برای تحقیق و تفحص تشکیل و طبق آیین نامه ۶ماه مهلت داده شد تا تحقیق و تفحص را انجام و نتیجه را به مجلس ارائه کند.

وی از تحقیق و تفحص در بایگانی وزارت امور خارجه خبر داد و گفت: از دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی تحقیق و تفحص انجام شده و در نهایت یک گزارش ۵۰۰ صفحه‌ای تهیه و یک لیست با طبقه‌بندی دوتابعیتی‌ها، گرین کارتی‌ها، اقامت دائم و موقت ضمیمه آن شد.

نقوی حسینی درباره نحوه انتشار لیست مطرح کرد: این گزارش به کمیسیون امنیت ملی ارائه و بخشی درصحن علنی مجلس قرائت شد و مقرر گردید این لیست منتشر نشود و تنها نمایندگان کمیسیون امنیت ملی حق دسترسی داشته و کسی دراین باره نباید مصاحبه‌ای انجام دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در همین رابطه ادامه داد: این لیست برای وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، سازمان بازرسی کشور ارسال شد که برخی نمایندگان طرفدار دولت در فراکسیون امید شروع به مصاحبه درباره افراد درون لیست کرده و از آن‌ها نام برده که با واکنش آقای کریمی قدوسی دراین باره مواجه شدند.

طبق قانون با دو تابعیتی‌ها باید برخورد شود

وی به بازتاب مصاحبه‌های طرفداران دولت اشاره و تصریح کرد: این قدر این مصاحبه‌ها و نام بردن‌ها ادامه پیدا کرد تا مردم و خبرنگاران از صحت این لیست جویا می‌شدند؟ در نتیجه تصمیم به انتشار لیست گرفته و منتشر شد.

سید حسین نقوی حسینی درباره صحت لیست دوتابعیتی‌ها عنوان کرد: این لیست براساس اطلاعات موجود در پرونده‌ها و اسنادی که در اختیار است، تنظیم شده و اگر کسی سندی دارد که ما آن را ندیده‌ایم به ما اعلام کند به طور مثال شاید کسی برای تحصیل تابعیت یک کشور را پذیرفته و پس از پایان تحصیلات تابعیتش را لغو کرده، این سند را منتشر کند تا همه ببینند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به صحبت‌های وزیر اطلاعات دراین باره اشاره و خاطر نشان کرد: قانون بر ما تکلیف برخورد با دوتابعیتی‌ها را کرده، مدیران و روسای دوتابعیتی کشور از سمتی که دارند باید عزل شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .