عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس پروژه نفوذ را تاثیرگذار در دستگاه محاسباتی تصمیم‌گیر دانست و گفت: طبق قانون مدیران دوتابعیتی کشور باید عزل شوند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس تهران درباره لیست دوتابعیتی‌ها اظهار کرد: طبق قانون دوتابعیتی‌هایی که مدیران و روسای کشور هستند باید از سمت خود عزل شوند.

وی پروژه نفوذ را خیلی نگران‌کننده دانست و بیان داشت: این موضوع یکی از پروژه‌های حساس دشمنان انقلاب اسلامی بوده که همه مسئولان کشور در این باره هشدار دادند.

نقوی درباره نحوه عملکرد نفوذ عنوان کرد: این پروژه دستگاه محاسباتی تصمیم‌گیر را تغییر داده که بهترین افراد برای اجرای این پروژه دو تابعیتی‌ها هستند زیرا این افراد پای بند به کشور نبوده و در کوچکترین اتفاقی کشور را ترک می‌کنند.

هیئت تحقیق و تفحص طبق آیین نامه فعالیت کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به هشدارهای مقام معظم رهبری و نگرانی‌های نمایندگان در این زمینه اشاره و مطرح کرد: به همین جهت یک هیئتی برای تحقیق و تفحص تشکیل و طبق آیین نامه ۶ماه مهلت داده شد تا تحقیق و تفحص را انجام و نتیجه را به مجلس ارائه کند.

وی از تحقیق و تفحص در بایگانی وزارت امور خارجه خبر داد و گفت: از دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی تحقیق و تفحص انجام شده و در نهایت یک گزارش ۵۰۰ صفحه‌ای تهیه و یک لیست با طبقه‌بندی دوتابعیتی‌ها، گرین کارتی‌ها، اقامت دائم و موقت ضمیمه آن شد.

نقوی حسینی درباره نحوه انتشار لیست مطرح کرد: این گزارش به کمیسیون امنیت ملی ارائه و بخشی درصحن علنی مجلس قرائت شد و مقرر گردید این لیست منتشر نشود و تنها نمایندگان کمیسیون امنیت ملی حق دسترسی داشته و کسی دراین باره نباید مصاحبه‌ای انجام دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در همین رابطه ادامه داد: این لیست برای وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، سازمان بازرسی کشور ارسال شد که برخی نمایندگان طرفدار دولت در فراکسیون امید شروع به مصاحبه درباره افراد درون لیست کرده و از آن‌ها نام برده که با واکنش آقای کریمی قدوسی دراین باره مواجه شدند.

طبق قانون با دو تابعیتی‌ها باید برخورد شود

وی به بازتاب مصاحبه‌های طرفداران دولت اشاره و تصریح کرد: این قدر این مصاحبه‌ها و نام بردن‌ها ادامه پیدا کرد تا مردم و خبرنگاران از صحت این لیست جویا می‌شدند؟ در نتیجه تصمیم به انتشار لیست گرفته و منتشر شد.

سید حسین نقوی حسینی درباره صحت لیست دوتابعیتی‌ها عنوان کرد: این لیست براساس اطلاعات موجود در پرونده‌ها و اسنادی که در اختیار است، تنظیم شده و اگر کسی سندی دارد که ما آن را ندیده‌ایم به ما اعلام کند به طور مثال شاید کسی برای تحصیل تابعیت یک کشور را پذیرفته و پس از پایان تحصیلات تابعیتش را لغو کرده، این سند را منتشر کند تا همه ببینند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به صحبت‌های وزیر اطلاعات دراین باره اشاره و خاطر نشان کرد: قانون بر ما تکلیف برخورد با دوتابعیتی‌ها را کرده، مدیران و روسای دوتابعیتی کشور از سمتی که دارند باید عزل شوند.

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .