تهران-ایرنا-رئیس جمهوری گفت: آمریکایی‌ها فهمیده اند که با تحریم ایران به جایی نمی‌رسند و از تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران و شکستن استقلال مردم مایوس شده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«حجت الاسلام والمسلین حسن روحانی» امروز چهارشنبه در دیدار مدیران و محققان جهاد دانشگاهی با بیان این که ما باید بتوانیم از این همه نیروی مبتکر خلاق و دانشمند استفاده بیشتری ببریم، اظهار داشت: کاری که شما انجام می دهید مقدس است و نام مقدسی بر روی نهاد شما وجود دارد و آن جهاد است.

وی افزود: از همان ماه های اول پیروزی انقلاب اسلامی یکی از نام‌هایی که سر زبان‌ها افتاد، جهاد بود دانشجویان و دانش آموزان تلاششان در بخش جمع آوری محصولات کشاورزی با عنوان جهاد شروع شد و آنان مخلصانه به صحنه آمدند، این کار علاوه بر فوایدی که داشت پیوند خوبی بین دانش آموز و دانشجو و محیط کار و تولید ایجاد شد.

روحانی با بیان این که این پیوند بسیار مبارک بود گفت: جهاد فقط در سطح آموزش و تنها محدوده جغرافیایی ما نیست، تلاش‌هایی که تاکنون انجام شده از جمله تحقیقات در زمینه سلول‌های بنیادین اهمیت و ارزش زیادی دارد، این گونه کارها پرز حمت است اما وقتی به ثمر می رسد زحمات گذشته را جبران می‌کند و نشان می‌دهد چه طور مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.

رئیس جمهوری ادامه داد: نیاز ملت ایران به تلاش مبتکران و فرهیختگان از هر زمان دیگری بیشتر است، هیچ زمانی بدخواهان ما تا امروز در طول ۴۰ سال گذشته با این سختی و فشار ما را تحریم نکرده بودند، امروز آنان فهمیده اند به اهداف خود نمی رسند، آمریکا از این که نظام جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهد و استقلال مردم را بشکند مایوس شده است.

 

خبرنگاران نقص‌های دولت را بدون لکنت زبان بگویند

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز 16 مرداد در جمع خبرنگاران در حیاط دولت، روز خبرنگار را به طلایه‌داران رسانه تبریک گفت و بیان داشت: یکی از کارهایی که اکثر افراد هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهند، بررسی آخرین اخبار است. اطلاعات و با خبر بودن از آخرین اخبار جهان، یکی از نیازهای امروزی افراد است. افراد می‌خواهند بدانند که آخرین اخبار چیست و بر اساس آن برای خود برنامه‌ریزی کنند.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: دولت حامی آن است که مردم از همه اطلاعات باخبر باشند و قرار دادن اطلاعات در قالب رانت به گروه یا فرد خاصی، کار درستی نیست. اطلاعات باید در اختیار همگان قرار بگیرد. رسانه‌ها و خبرنگاران واسطه اصلی میان واقعیت‌های موجود جامعه و مردم هستند و از طریق ارسال اطلاعات، چشم، گوش و جان مردم را سیراب می‌کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که باید به آن توجه داشت، ارسال دقیق و بدون کم و کاست اخبار است. خبرنگاران که وظیفه ارسال اخبار را دارند، باید این مسئولیت را به عنوان یک وظیفه بدانند و اخبار را به صورت دقیق انتقال داده و مردم را با واقعیت‌های موجود آشنا کنند زیرا اگر ما واقعیت‌ها را در خبر تغییر دهیم، به نوعی نمی‌گذاریم مردم قضاوت دقیق و صحیحی داشته باشند و جامعه را هم ملتهب می‌کنیم.

وی ادامه داد: درخواست ما از خبرنگاران این است که با همه توان و تلاش، واقعیت‌های جامعه و آنچه مورد نیاز مردم است را منتقل کنند. ما از این امر حمایت می‌کنیم و می‌خواهیم که خبرنگاران واسطه بسیار خوبی میان حاکمیت و مردم باشند.

رئیس‌جمهور افزود: خبرنگاران باید مسائل و مشکلات مردم و نیازهای آنها را به دولت منتقل کنند و اقدامات دولت را به اطلاع مردم برسانند. خبرنگاران باید اگر نقصی در کار ما می‌بینند، بدون هیچ لکنت زبانی، نقص ما را بگویند.

روحانی تصریح کرد: دولت از بیان کمی و کاستی‌های خود توسط خبرنگاران خوشحال می‌شود و این را به عنوان علامت درستی برای جامعه آزاد می‌داند. ما اگر اشتباه و نقصی داریم، باید به ما انتقال داده شود و راه‌حل نیز پیشنهاد داده شود. انتقاد باید دلسوزانه و واقعی باشد و در کنار آن، راهکار نیز پیشنهاد داده شود تا کار و خدمات بهتر انجام گیرد و مردم آسانتر و راحت‌تر باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط امروز کشور اشاره کرد و گفت: ما در یک شرایط تحریم ظالمانه قرار داریم بخصوص از اردیبهشت سال گذشته تا به امروز یعنی حدود ۱۵-۱۴ ماه مردم در فشار هستند و این تحریم درواقع تروریسم اقتصادی است که هیچ چیزی را برای مردم ما استثناء نکرده است.

رئیس‌جمهور افزود: فشاری که دشمنان در کشور ما وارد می‌کنند بر همه مردم، حتی کودکان و کسانی که در بیمارستان بستری هستند، وارد می‌شود. این اقدام آمریکا یک جنایت علیه بشریت است. ما باید ایستادگی و مقاومت کنیم و تاکنون ایستادگی و مقاومت بسیار خوبی داشته‌ایم. در این مقاومت، خبرنگاران نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارند. شما خبرنگاران باید نشاط اجتماعی را ایجاد و نکات مثبت را بیان کنید.

روحانی گفت: در ماه‌های اخیر مشاهده کردم که رسانه ملی از کار، تلاش و رونق ملی پرده‌برداری می‌کند؛ این اقدام بسیار ارزشمند است. خود من وقتی می‌بینم که در قالب این گزارش‌ها، جمعی در یک کارگاه مشغول فعالیت هستند، خوشحال می‌شوم که جا دارد از رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها تشکر کنم.

وی ادامه داد: یک امکانی که امروز در اختیار مردم و رسانه‌ها است، فضای مجازی است. فضای مجازی کار اطلاع‌رسانی و خبرنگاران را آسان‌تر کرده است. در این راستا من به آقای مهندس جهرمی دستور دادم که شرایط ویژه‌ای را در اینترنت و فضای مجازی برای خبرنگاران در نظر بگیرند و اینترنت پرسرعت در اختیار آنها قرار گرفته و به عنوان هدیه روز خبرنگار، برای یک سال این خدمت برای خبرنگاران رایگان باشد؛ این هدیه کوچکی است که امروز از طرف دولت به خبرنگاران عزیز تعلق می‌گیرد.

روحانی تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان علیه دولت و جمهوری اسلامی تبلیغ می‌کنند، وظیفه خبرنگاران دفاع از دستاوردهای انقلاب است و انشاءالله با تلاش و پیگیری شما و همکاری با دولت و البته وحدت از این دوره سخت، عبور خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .