دعوت رئیس‌جمهوری ایران توسط همتای فرانسوی وی برای شرکت در نشست گروه 7 تکذیب شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ایلنا به نقل از الشرق الاوسط، یک دیپلمات فرانسوی که نامش منتشر نشده است، دعوت ماکرون از روحانی برای شکست در نشست جی ۷ را تکذیب کرده و اعلام کرد که رئیس‌جمهوری این کشور از حسن روحانی برای شرکت در نشست جی ۷ دعوتی نکرده است.

منابعی در دولت فرانسه اخبار مربوط به دعوت ماکرون از روحانی برای شرکت در نشست گروه ۷ به عنوان عضو مهمان را تکذیب کردند.

به گزارش فارس، پایگاه خبری الشرق الاوسط به نقل از منابعی در دفتر ریاست جمهوری فرانسه دعوت رئیس جمهور این کشور از حسن روحانی برای شرکت در نشست جی ۷ را رد کرد. 

یک دیپلمات فرانسوی گفته است که امانول ماکرون در گفت‌وگوی تلفنی اخیر خود با حسن روحانی رئیس جمهور ایران پیشنهادی برای حضور وی در نشست گروه ۷ نداشته است. 

برخی منابع سه شنبه شب مدعی شده بودند که ماکرون از روحانی برای حضور در این نشست دعوت کرده است که با مخالفت رئیس جمهور ایران مواجه شده است.

به گزارش فارس، حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور کشورمان ۲۵ ژوئن گذشته در تماس تلفنی با رئیس جمهور فرانسه با وی، گفته بود: جمهوری اسلامی ایران همواره در مسیر توسعه روابطی پایدار و هدفمند با فرانسه تلاش کرده و خواهد کرد.

روحانی با اشاره به اینکه پایبندی ایران در برجام پس از خروج آمریکا بر مبنای وعده طرف‌های اروپائی برای تضمین منافع اقتصادی از جمله حل وفصل مسائل مربوط به روابط بانکی و فروش نفت بود که متاسفانه هیچ یک از آن‌ها در مقام عمل تحقق پیدا نکرده، افزود: اگر ایران نتواند از فواید برجام بهره‌مند شود، بر اساس بند‌های ۲۶ و ۳۶ برجام مرحله به مرحله تعهدات خود را کاهش خواهد داد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .