معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: نباید بگویم که برجام مرده است، آمریکا به برجام جفا کرده و آمریکا عهد شکنی کرده است و از جهت حقوقی و سیاسی از برجام بهره می‌بریم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری فارس، حسینعلی امیری بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان مازندران اظهار کرد: بحث پسماند، ترافیک و  منطقه آزاد را در جلسه مشورتی مجمع نمایندگان استان با حضور استاندار پیگیری و دستورات لازم را از معاون رئیس جمهور پیگیری می‌کنم.

وی با اعلام اینکه حل مشکلات استان را وظیفه خودم می‌دانم، تصریح کرد: فلسفه وجودی مسؤولان در دستگاه حاکمیت رفع دغدغه‌های مردم است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه با اشاره به ابراز رضایت نمایندگان مجلس از استاندار مازندران، گفت: تاکنون گلایه‌ای از سوی نمایندگان مجلس در ارتباط با حسین‌زادگان مطرح نشده و همین موضوع گام مهمی برای پیگیری‌های توسعه‌ای است.

وی در ارتباط با شرایط موجود کشور، افزود: اوایل سال 92 از شرایط داخلی اختلافات وجود داشته و تاثیرات انتخابات سال 88 کماکان در جامعه اثر گذار بوده و اختلافات تا حد روسای قوای هم تصور می‌شده است.

امیری ادامه داد: در حوزه بین‌المللی ایران هراسی و تبلیغاتی که علیه کشور ما شکل گرفته بود و ایرانیان را جنگجو و آشوب طلب معرفی کرده و حق داشتن انرژی هسته‌ای زیاده طلبی بوده و بزرگترین پرونده که همان برجام بود علیه کشور مفتوح بوده و قعطنامه‌های متعدد علیه کشور مطرح بوده است و بنا داشتن که فصل هفت منشور سازمان ملل را برای کشور اجرا کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: با تدبیر دولت بزرگترین پرونده علیه کشور ما در مجامع بین‌المللی به سامان رسید، برجام درست است که هنوز آمریکا خارج شده اما کماکان به عنوان مهمترین اسناد بین‌المللی دارای اعتبار است و بزرگترین اتفاق سال 2015 بحث به نتیجه رسیدن برجام بوده است.

وی ادامه داد: در کجای دنیا سراغ دارید که کشوری تحت فصل هفت  منشور قرار گرفته و بدون جنگ از آن خارج شود و عراق همچنان تحت پوشش فصل هفت منشور قرار دارد.

امیری ادامه داد: برجام ذهنیت جامعه بین‌المللی را علیه ما تسریع کرد، در سال 92 جامعه جهانی علیه ما بوده است.

معاون پارلمانی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:  رئیس جمهور فرانسه در برجام مانده است به خاطر پیامدهای حقوقی و سیاسی آن است، برجام ثابت کرده که ایرانی‌ها در اخلاق مداری سرآمد هستند.

وی اضافه کرد: امروز خبری از ایران هراسی نیست و کسی نمی‌تواند اعلام کند که ایرانی‌ها دنبال ماجرا جویی هستند، مقاومت و اقتدار نیروهای مسلح و صبر راهبردی که یک سیاست درست بوده کشور را در وضعیت اقتدار همراه با اخلاق و تعهدات بین‌المللی قرار داده است.

وی اضافه کرد: نباید بگویم که برجام مرده است، آمریکا به برجام جفا کرده و آمریکا عهد شکنی کرده است و از جهت حقوقی و سیاسی از برجام بهره می‌بریم.

امیری ادامه داد: آثار حقوقی و حقوق بین‌المللی تحریم‌های آمریکا با سازمان ملل متفاوت است، البته ممکن است در همین مسیر از مجمع عمومی درخواست پایندی آمریکا به قعطنامه 2231 کنند و بعد از به دیوان بین المللی دادگستری ارجاع و یا از طریق ناتو با توجه به آثار امنیتی برنامه مشترک بتوانیم دست بالاتری داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد امید یک ضرورت غیرقابل اجتناب در کشور است، دولت همه تلاش را برای کاهش آثار تحریم‌ها در دستور کار دارد و این همکاری غربی‌ها را شگفت زده کرده است.

امیری ادامه داد: لحن آمریکا و برخی از کشورهای منطقه به جهت مقاومت مردم تغییر کرده و با مقاومت و تلاش کارگزاران از این وضعیت عبور می‌کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .