وی تصریح کرد: امروز با استقلال، افزایش علم، آگاهی و تقویت دانش در کشور می توان به قدرت رسید، چرا که این خود سلاحی محکم در برابر دشمن است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش جماران؛ آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: اسلام هراسی بواسطه داعش توطئه دشمنان است و اقتدار جوامع اسلامی لازمه مقابله با این راهبرد اشتباه است.

وی روز دوشنبه در خطبه های نماز عید سعید قربان در مسجد محله احمدآباد شهر دماوند اظهار داشت: مسلمانان باید به گونه ای زندگی کنند که هیچ ترسی از دشمن نداشته باشند، چرا که کفار نه تنها به امر غایب، بلکه به امر حاضر نیز توجه ندارد.

وی تصریح کرد: امروز با استقلال، افزایش علم، آگاهی و تقویت دانش در کشور می توان به قدرت رسید، چرا که این خود سلاحی محکم در برابر دشمن است.

آیت الله جوادی آملی در ادامه با اشاره به اینکه مسلمانان و مومنان کسی هستند که دست به خیر داشته و کمک به نیازمندان را فراموش نکنند، بیان داشت: امروز کشور با مشکلات اقتصادی مواجه است؛ قربانی کردن و تقسیم در بین فقرا و نیازمندان ثوابی بسیار دارد و خداوند نیز مالتان را چندین برابر می کند.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) با وجود آنکه توسط دشمنان همواره مورد آزار و اذیت قرار می گرفت و حتی مالش را به غارت می بردند، اما در زمان قربانی کردن بخشی را برای خود و بخشی را از طرف امت خود قربانی می کرد و بعد از ایشان، امام علی (ع) نیز یک قربانی برای پیامبر(ص) و یک قربانی برای خود انجام می دادند.

وی افزود: بدانیم که کار خیر انسان را ثابت قدم و از بدی ها دور می کند.

 

امام جمعه قم: اعیاد قربان و غدیر میعادگاه وحدت مسلمین است/حل مشکلات دنیای اسلام در گرو وحدت است

امام جمعه قم گفت: روز عید سعید قربان و غدیر عامل وحدت بین مسلمانان و ومومنان است و کسانی که این روز را گرامی بدارند مورد عنایت خداوند متعال و حضرت مهدی(عج) هستند.

امام جمعه قم: اعیاد قربان و غدیر میعادگاه وحدت مسلمین است/حل مشکلات دنیای اسلام در گرو وحدت است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های نماز عید قربان که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با بیان اینکه گوشت و خون قربانی به خداوند نمی رسد و در اختیار مردم و و مومنین قرار می‌گیرد اظهار کرد: آنچه که از این قربانی به سوی آسمان می‌رود تقوای مومنین است.

وی با بیان اینکه عید قربان از دو کلمه عید و قربان تشکیل شده است بیان کرد: مردم در این روز عید می‌گیرند چرا که به فطرت الهی خودشان باز می‌گردند.

امام جمعه قم یادآور شد: حضرت ابراهیم(ع) در خواب دید که باید فرزند خود را برای خداوند قربانی کند و پسر ایشان با کمال میل این مسئله را پذیرفت و مطیع امر خداوند بود.

وی بیان کرد: شهید حججی‌ها و شهدای مدافع حرم از همه چیز در مسیر خداوند گذشتند تا به سعادت رسیدند و باید از همه چیز گذشت تا به قرب الهی رسید.

سعیدی با اشاره به اینکه در سوره اعلی که در رکعت نخست نماز عید قرائت شد سخن از تزکیه نفس بود ادامه داد: در رکعت دوم در سوره شمس نیز آمده است کسی که جان خود را تزکیه کند به فلاح و رستگاری می‌رسد.

وی با بیان اینکه بهترین عامل تزکیه و پاکسازی نفس تقوای الهی است یادآور شد: امام علی(ع) می‌فرمایند تقوا موجب درمان بیماری‌های روحی و جسمی انسان می‌شود.

امام جمعه قم با بیان اینکه یک جنبه روز عید قربان مسئله تزکیه نفس است، افزود: جنبه دیگر عید قربان نمایش وحدت جامعه اسلامی است و در قرآن کریم و سخن پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت(ع) بر این مسئله تاکید شده است.

وی گفت: مردم مسلمان در روز عید در مجالس حضور یافته و از مال خودشان در راه خداوند انفاق می‌کنند و در چنین فضایی مومنین به یکدیگر خوش بین هستند.

سعیدی خاطرنشان کد: توطئه دشمنان در بدبین کردن مسلمانان نسبت به یکدیگر در چنین روزی خنثی می‌شود و دنیای اسلام قدرت و انسجام خود را باز می‌یابد.

وی ادامه داد: نماز‌های جماعت و جمعه، نمازهای عید، روز عید غدیر و قربان و... از امکاناتی هستند که خداوند برای رسیدن مومنین به وحدت در اختیار مومنان قرار داده است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) خاطرنشان کرد: مشکلات جهان اسلام در همین وحدت‌ها برطرف شده و دشمنان از همین وحدت و انسجام به وحشت می‌رسند ولی شرط همه این اتحادها ولایت امام علی(ع) است.

وی یادآور شد: روز عید سعید قربان و غدیر عامل وحدت بین مسلمانان و و مومنان است و کسانی که این روز را گرامی بدارند مورد عنایت خداوند متعال و حضرت مهدی(عج) هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .