پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

حتی اگر شما نمیتوانید در کاخ متعلق به خود زندگی کنید، میتوانید با بازدید از برخی از خیره کننده ترین کاخهای سلطنتی و باشکوه ترین کاخ های جهان در اروپا آنچه را که ممکن است دوست داشته باشید را ببینید و به رویای زندگی در زیباترین قصرهای دنیا بیاندیشید. پس با ما در مجله همگردی همراه باشید برای اطلاعات بیشتر از زیباترین کاخ های جهان.
زیباترین کاخ های سلطنتی جهان

کاخ پنا، سینترا، پرتغال

این کاخ رومانتیک از زیباترین کاخ های جهان در بالای روستای سینترا قرار دارد و یکی از عجایب هفت گانه پرتغال است که ترکیبی از چند سبک معماری از جمله اکولتیک، نوگوتیک، نیومونئولین، اسلامی و رنسانس نئورئالیسم را در خود دارد. در اصل صومعه «نوسنا سنورا دا پنا» به عنوان یکی از بهترین بیان کننده عاشقانه های قرن نوزدهم در جهان بود. اما صومعه در سال 1834 هنگامی که دستورات مذهبی در پرتغالسرکوب شده و در حال نابودی بودند، به حال خود رها شد. پادشاه فردیناند با الهام از رمانتیسم آلمان، این ساختمان را خریداری و تبدیل به این قلعه گلچین شده کرد و گلهای غیر بومی کم نظیر و بیش از 500 گونه از درختان را در زمینهای آن کاشت. کاخ ایستاده در بالای نوک سنگ در شرق منطقه، طوری ساخته شده که از هر نقطه در پارک قابل مشاهده است. کاخ شامل دو جناح است که توسط  سومین ساختار معماری که نسخه هایی از یک قلعه رویایی و متشکل از برج های مراقبت، برج و بارو، تونل ورودی و پل متحرک میباشد و میتوان اطراف آن راه رفت، احاطه شدهاست.

کاخ پنا، سینترا، پرتغال

چاتئو دی ورسای فرانسه

چاتئو دی ورسای یکی از پربازدیدترین مکانها در فرانسه و یک نمونه از اقامتگاه های بسیار جذاب سلطنتی و باشکوه ترین کاخ های جهان در قرنهای 18 و 19 میلادی است که هر کسی میتواند آن را تجربه کند. آن با حدود 2143 پنجره، 1252 شومینه، 67 پلکان و پنج کلیسای کوچک خود نمایی میکند. یکی از برجسته ترین آثار آن تالار آینه ها است که از 17 پنجره ی نیم دایره ساخته شده که هر پنجره با 21 آینه ی منحصر به فرد آراسته شده است. به نظر می رسد که لوئیس XIV بهترین کمک را به کاخ کرده است و از لحاظ تاریخی نیز معاهده ورسای در سال 1919 برای پایان دادن به جنگ جهانی دوم در آن امضا شد. بسیاری احساس می کنند که باغ ها با 250 هکتار پر از مسیرهای پر پیچ و خم که به تخت های گل می رسند، دریاچههای تزئینی، گوشه های آرام با مجسمه و یک آبراه تزئین شده، که توسط پادشاه برای سواری گوندولا استفاده شده، از همه نظر بهترین هستند.

چاتئو دی ورسای فرانسه

کاخ رندال، لتونی

بازدید از قصر رندال به نام بالستیک ورسای، شما را به دورانی با شکوه میبرد. این کاخ توسط فرانچسکو راسترلی طراحی شده، معماری کههرمیتاژ سنت پترزبورگ را نیز ساخته است، شاهکاری از باروک و روکو، با گنجینه های هنری است که توسط باغ رز زیبا بسیار منحصر به فرد احاطه شده است. در اصل برای دوک کرلند ساخته شده و امروزه از باشکوه ترین کاخ های جهان است. در طول 250 سال گذشته یا بیشتر از طریق تعدادی انکارناسیون ها، از جمله دفتر فرمانده ارتش آلمان، یک درمانگاه و یک مدرسه از بین رفته است. امروزه پس از بازسازی های گسترده که تقریباً نیم قرن طول کشیده است، 54 اتاق بسیار شبیه به آن هایی در بخش دوم قرن 18 وجود داشته است، شده اند. شما پرده های نقش دار زرباف، کارهای سفالی زیبا و قالب کاری شده استادانه را در سالن خواهید دید، در حالی که تالار مطلا اغلب با تالار آینه ها در ورسای پاریس مقایسه می شود.  کاخ رندال، لتونی

کاخ بایکینگهام

کاخ باکینگهام در لندن از زیباترین کاخ های جهان محل اقامت ملکه الیزابت II، به عنوان مرکز سلطنت مشروطه بریتانیا بسیار پرکار است. اینجا محل سکنی مقاماتی است که فعالیت های روزمره و وظایف ملکه و دوک ادینبورو و نیازهای خانوادهشان را پشتیبانی می کنند. در طول ماه های تابستان وقتی که اعلی حضرت در تعطیلات بوده و دور است، به استثنای محوطه های خصوصی ملکه، برای بازدید باز می باشد. مهم ترین مکانها عبارتند از اتاق های دولتی که ملکه و اعضای خانواده سلطنتی میزبان مهمانان امور رسمی هستند، بازدید کنندگان می توانند برخی از قطعات با شکوه از مجموعه سلطنتی، شامل لوسترهای نفیس، نقاشی های وندیک و کانتلو و همچنین مبلمان های زیبای فرانسوی و انگلیسی را ببینند. اگر شما جشن عروسی سلطنتی را تماشا کردید، ممکن است اتاق ترون را که به عنوان پس زمینه برای عکسهای رسمی دوک و دوشس کمبریج  به کار رفته است را بشناسید.

کاخ بایکینگهام

کاخ توپکاپی، استانبول، ترکیه

کاخ توپکاپی از زیباترین قصرهای دنیا، اولین بار توسط محمت کانکورر در قرن 15 ساخته شد. سلطان های امپراتوری عثمانی از این قصر بزرگ بر قلمرو خود در کنار بسفر، در طول قرن نوزدهم حکومت می کردند. کاخی عظیم که تقریباً نصف روز  سیاحت در آن طول می کشد، زمانی خان های با 5000 سکنه شامل صدها زن است. این مجموعه نمایشی خیره کننده از هنر اسلامی را با حیاط های باشکوه که با کاشی های ظریف با دست نقاشی شده و خط کشی شده، اتاقهای تزئین شده مجلل متصل که توسط دیواره های کنگره دار و قلعه محدود شدهاند را به اجرا می گذارد. جدا از حرمسرا، باغ های حیاط و معماری برجسته موزه های حیاط، که بیش از دوازده تا از آن وجود دارند، شامل آشپزخانه کاخ که مکان بیش از 10000 قطعه مجموعه پرسلان سلطنتی است، مجموعه جامه دان با خرقه های رسمی سلطنتی که سلطان ها می پوشیدند، از جمله خفتان بیش از 500 ساله مهمت II، خزانه سلطنتی و موزه باستان شناسی می باشند.

کاخ توپکاپی، استانبول، ترکیه

چاتئو دی چامبورد فرانسه

چاتئو دی چامبورد از زیباترین قصرهای دنیا و بزرگترین قلعه های رنسانس فرانسه در دره لور محسوب می شود، منطقه هایی که به خاطر تاکستان های خوش منظره، روستاهای تاریخی، قصرهای بزرگ شکوهمند و مناظر دیدنی آن مورد توجه قرار گرفته است. این قلعه عظیم دارای مشخصه های بیش از 400 اتاق و همچنین برج های متحرک بزرگ، قلعه ها، طاق ها، دیواره های زیر شیروانی و دودکش ها میباشد. هنری جیمز اعلام کرد که برج های آن "بیشتر شبیه نوک های برآمدهای نسبت به نقاط مشهور مانند تک ساختمان ها در شهر" هستند. قلعه بازسازی و مبله شده و می توانید طی بازدید تقریباً 100 اتاق قلعه را بررسی کنید. علاوه بر ساختمان، نیز می توانید پارکینگ بسیار گستردهای را بررسی کرده، از بازی ذخیره بازدید نمایید، اصطبل ها و حتی مجموعه های از واگن های سنتی اسب بخار نقاشی شده را تحسین کنید.

چاتئو دی چامبورد فرانسه

قصر سلطنتی آمستردام، هلند

در قرن هفدهم در قلب دوران طلایی هلند کاخ سلطنتی با لقب"هشتمین عجایب جهان" نامیده می شد و از زیباترین قصرهای دنیا به شمار می رود. در آن زمان، سیتی هال آمستردام، در شهر بزرگترین مرکز کسب و کار در جهان بود. امروزه در خدمت پادشاه به عنوان محل اقامت هنگامی که او در آمستردام است عمل کرده است و برای مراسم و رویدادها استفاده میشود. بر اساس معماری روم باستان، نمای بیرونی آن به شدت کلاسیک است، اما با قدم گذاشتن در داخل، شما از شکوه مبلمان ها حیرت می کنید، آپارتمان های آن توسط فردیناند بول و گورتر فینک، شاگردان رامبراند با تزئینات دقیق، مجسمه های سنگ مرمر و گچکاری های برجسته و همچنین نقاشی های سفالی تزئین شده اند. شما همچنین می توانید یکی از بهترین مجموعه مبلمان در جهان و سالن شورا که به شدت تزئین شده و بزرگ ترین و مهم ترین اتاق کاخ و یکی از زیباترین آپارتمان های اروپایی است را کشف کنید.
قصر سلطنتی آمستردام، هلند

کاخ سلطنتی کاسرتا در ایتالیا

کاخ سلطنتی کاسرتا از زیباترین کاخ های جهان توسط معمار هلندی لودوینگ ون ویتل طراحی و ساخته شده است، کسی که به تقلید نام ایتالیایی "وانویتلی" را دریافت کرد، افتخار سلسله بوربون که سنگ بنای آن در تاریخ 20 ژانویه 1752 در مراسم رسمی جشن تولد 36 سالگی پادشاه چارلز گذاشته شد. با مجموعه کاملی از آبنماهای عظیم، که بسیار چشم نواز است. داخل اتاق های بزرگ یکی پس از دیگری، از آپارتمان سلطنتی تا اتاق تخت همه چیز فوق العاده است. کاخ همچنین دارای یک تئاتر است، تنها فضایی که توسط وانوییتلی قبل از مرگش کامل شد. در حالی که گچ بری ها و نقاشی های دیواری آنجا را به یک مکان قابل توجه تبدیل می کنند، منحصر به فردترین مرحله در پشت، در پس زمینه سردر باز در پارک است که برای صحنه نمایشنامه ها استفاده شده است.
کاخ سلطنتی کاسرتا در ایتالیا

قصر شونبرن وین اتریش

کلمه شکوهمند را باید برای این کاخ پراکنده واقع در حومه وین بکار رود که محل اقامت تابستانی امپراطوری سابق حاکمان حابسبورگاتریش بوده است، این مهم ترین مکان فرهنگی کشور محسوب می شود و از زیباترین قصرهای دنیا است، طراحی آن توسط باروک به شدت الهام گرفته از ورسای پاریس انجام شده است. راهنمای یا صدای ضبط شده تور  شامل خیلی از بخش های اتاق های پرشکوه کاخ می شود، از جمله یک سالن بزرگ، اتاق خواب، اتاق های ناهار خوری خصوصی و مطالعه امپراتور فرانتس یوسف و همچنین اتاقی که موتزارت شش ساله نخستین کنسرت عمومی را برای امپراطور ماریا تریازیا در آنجا اجرا کرد. کاخ همچنین نقش مهمی در فیلم جیمز باند "زندگی روزمره" ، زمانی که 007 و همدستان زنش از طریق باغ ها با یک اسب و  کالسکه عبور کردند داشت.

قصر شونبرن وین اتریش