به مناسبت روز ملی خلیج فارس، مستند «خلیج فارس» امشب از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه یک، در مستند «خلیج فارس»، اسناد مکتوب، صوتی و تصویری جالبی از کشورهای مختلف عربی، مخاطب را جذب می‌کند.

در این مستند کارگردان بر مستندات تاریخی بسیار تکیه کرده و آن را به همراه اسناد بصری و استفاده از فیلم‌های قدیمی و صداهای اصلی به پایه مهمی از سندیت مجذوب کننده فیلمش بدل کرده است.

مستند ابتدا با مهمترین سخنرانی جمال عبدالناصر رئیس جمهوری مصر شروع می‌شود که در روز ملی شدن کانال سوئز در اجتماع میلیونی و در حضور سفرای کشورهای عربی و غربی، جمله از اقیانوس اطلس تا خلیج فارس وطن عربی است را با صدای بلند تکرار کرد و مورد تشویق ممتد حضار قرار گرفت. فیلم یک مصور کاملاً آکادمیک و یک مقاله و مستند پژوهشی سینمایی بدون هیچ زائده و اضافه است.

مستند «خلیج فارس» توانست جایزه بهترین فیلم مستند و پژوهش را در پنجمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت کسب کند.

مستندهای پرنیان، از شمس تا شمس، بر گیسوان بلقیس و صد و یک سال بلدیه تهران در پرونده فیلمسازی ارد عطارپور به چشم می‌خورد.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان ارد عطارپور، پژوهشگر سعید ملیح، تصویربردار رضا تیموری، صدابردار احمد طائی، تدوینگر سعید خدارضایی، آهنگساز کیوان کیارس، نریتور شهرام درخشان و ارد عطارپور.

مستند «خلیج فارس» امشب (۱۰ اردیبهشت) پس از سریال «ایراندخت» و حوالی ساعت ۲۳:۱۵ روی آنتن می‌رود.