تیم ملی ایران در آخرین بازی از هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال مغلوب حریف آسیایی خود شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  خبرگزاری تسنیم ، تیم ملی ایران در آخرین بازی از هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال که در شهر روئن کشور فرانسه برگزار شد با نتیجه 3 بر یک از ژاپن شکست خورد.

تیم ملی ایران با ترکیب مشابه بازی دیروز مقابل استرالیا به مصاف ژاپن رفت. سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، شریفی، علی شفیعی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) بازیکنان شروع کننده ایران مقابل حریف سنتی آسیایی خود بودند.

ایران بازی را با اشتاباهات زیادی شروع کرد به طوری که ایگور کولاکوویچ در حالی که تیمش 6 بر 2 عقب بود، مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی شد. بازیکنان ایران با ورود فرهاد قائمی به زمین، امتیازات عقب افتاده را جبران کردند ولی باز هم پوئن‌‌های بالای 20 به ژاپن رسید و آنها 25 بر 22 برنده ست نخست شدند. تیم ایران در پایان این ست 12 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع، یک امتیاز مستقیم از سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در مقابل ژاپن نیز 12 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع، 2 امتیاز مستقیم از سرویس و 7 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

نقطه ضعف ایران در این بازی در دریافت یعنی جایی بود که کولاکوویچ دست به تعویض‌‌های متعددی در آن زد و حتی میلاد عبادی‌پور را نیز بیرون کشید تا مجتبی میرزاجان‌پور در کنار فرهاد قائمی،‌ توانایی خود را در دریافت و حملات 2 سر آنتن نشان دهد. دریافت اول نه چندان خوب باعث شد تا توپ‌های مناسبی به دست سعید معروف، پاسور تیم ملی ایران نرسد و او در بازیسازی، تاثیر همیشگی را نداشته باشد. دفاع روی تور موثر ژاپن نیز سبب تا ایران همچنان در امتیازات، تعقیب کننده ژاپن باشد. دفاع روی تور بی نقص محمد موسوی اما دو تیم را در امتیاز 22 مساوی کرد. ایران و ژاپن تا امتیاز 28 نیز پا به پای هم پیش رفتند اما باز هم 2 امتیاز برتری بخش به چشم بادامی‌ها رسید. این ست نیز با نتیجه 30 بر 28 به سود ژاپن تمام شد.

مشکل دریافت در ست سوم نیز همراه ایران بود و اما چند دفاع روی ترو تاثیرگذار از بازیکنان ایران به ویژه امیر غفور در امتیازات پایانی، کفه ترازوی بازی را به سود ایران سنگین کرد. نتیجه این ست 25 بر 23 به سود ایران بود. تیم ایران تا پایان این ست 41 امتیاز از اسپک، 11 امتیاز از دفاع، 2 امتیاز مستقیم از سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در مقابل ژاپن نیز 48 امتیاز از اسپک، 7 امتیاز از دفاع، 7 امتیاز مستقیم از سرویس و 14 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

ست چهارم در حای که انتظار می‌رفت بازیکنان ایران به جریان بازی برگردند اما ضعف دریافت و بازی پراشتباه شاگردان کولاکوویچ باعث شد تا این ست با نتیجه 25 بر 23 به سود ژاپن و بازی در مجموع 3 بر یک به سود آنها تمام شود. تیم ایران در پایان این ست 52 امتیاز از اسپک، 12 امتیاز از دفاع، 4 امتیاز مستقیم از سرویس و 28 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند در مقابل ژاپن نیز 65 امتیاز از اسپک، 8 امتیاز از دفاع، 7 امتیاز مستقیم از سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

مدت زیادی بود که ایران به ژاپن نباخته بود.

لیگ ملت‌‌های والیبال|شکست ناباورانه ایران مقابل ژاپن در یک بازی پراشتباه لیگ ملت‌‌های والیبال|شکست ناباورانه ایران مقابل ژاپن در یک بازی پراشتباه

تیم ملی ایران طی روزهای آتی راهی آرژانتین خواهد شد تا در هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال با ترتیب با آرژانتین، ایتالیا و کانادا د روزهای دوازدهم و سیزدهم خرداد روبرو شوند.