رئیس اداره انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به اظهارات اخیر تاج مبنی بر شروط کیروش برای معافیت فوتبالیست‌های تیم ملی واکنش نشان داد؛ موضوعی که باعث شده در روزهای اخیر، مردم هم نسبت به این موضوع واکنش های تندی را نشان دهند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم ، در واکنش به اظهارات اخیر مهدی تاج رئیس فدارسیون فوتبال کشور مبنی بر شروط کی روش برای همراهی تیم ملی فوتبال و یکی از شروط وی، وضعیت سربازی بازیکنان تیم ملی است، اظهار کرد: خدمت سربازی موضوعی است که به امنیت کشور و توان دفاعی ایران مرتبط است و تابع ضوابط و قوانین و مقرراتی است که برای همه جوان‌های کشور در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با انتقاد شدید از اظهارات اخیر درخصوص دور زدن قانون به بهانه‌های مختلف گفت: خدمت ورزشکاران در قانون، تحت عنوان سرباز قهرمان دیده شده است و برای رشته‌های ورزشی مختلف نیز ضوابط و مقرراتی را تعیین کرده است؛ بر اساس این قانون که برای همه ورزشکاران وجود دارد، اگر تیم ملی فوتبال همچون سایر تیم‌های ورزشی در رقابت‌های آسیایی مقام قهرمانی را کسب کند مشمول بهره‌مندی از این قانون می‌شود.

وی ادامه داد: ولی با این همه یک سوال وجود دارد؛ اینکه چرا برخی‌ها به جای تکیه بر تلاش خودشان و بهره‌مندی از ضوابط و مقررات دیده شده در این قانون که برای همه ورزشکاران است، می‌خواهند از «لطف» بهره‌مند شوند؟

کمالی با تاکید بر اینکه قانون سرباز قهرمان کاملاً مشخص است گفت: این قانون دارای ضوابط و مقررات مشخص است و نمی‌دانم چرا برخی‌ها به دنبال امتیازخواهی در این ماجرا هستند؟

رئیس اداره انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در واکنش به برخی حرف‌های مطرح شده مبنی بر ربط دادن هر موضوع به مساله سربازی گفت: خدمت سربازی بحث امنیت و توان دفاعی کشور است و من نمی‌دانم چرا هر کس به خودش اجازه می‌دهد هر موضوعی را به بحث سربازی ربط دهد.

واکنش سردار کمالی به اظهارات تاج/ نظر مردم درباره معافیت فوتبالیست‌ها چیست؟ واکنش سردار کمالی به اظهارات تاج/ نظر مردم درباره معافیت فوتبالیست‌ها چیست؟

به گزارش تسنیم، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی با حمایت از شرط‌های کیروش برای ادامه همراهی با تیم ملی گفته بود: حق قانونی او است که از رئیس فدارسیون درخواست کند.بالاخره یک مربی آمده و گفته من اگر نمی‌توانم سربازان خود را ببرم نمی‌توانم سرمربی تیم ملی باشم. آیا این حرف، حرف حقی نیست؟

وی همچنین با اشاره به قانون سرباز قهرمان گفته بود: استحضار دارید که این قهرمانان می‌توانند از معافیت استفاده کنند. در فوتبال، این نیامده است. در حوزه فوتبال قهرمانی ما، اینکه در جام جهانی خوش بدرخشیم نیامده که معاف شوند.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم ، مطرح شدن شروط اخیر کیروش و درخواست وزیر ورزش و برخی از مسئولان فدراسیون مبنی بر معافیت 7 فوتبالیست در فضای رسانه‌ای باعث شد تا افکار عمومی واکنش تندی به این ماجرا داشته باشند و کاربران بسیاری از شبکه های اجتماعی، این درخواست کیر‌وش و مسئولان فدراسیون فوتبال را زیر سوال بردن عدالت و قانون دانسته و بسیاری از مردم عنوان کرده‌اند که چرا باید فوتبالیست‌ها خود را از سایر ورزشکاران جدا دانسته و به دنبال امتیازخواهی برخلاف قانون باشند.

واکنش سردار کمالی به اظهارات تاج/ نظر مردم درباره معافیت فوتبالیست‌ها چیست؟ واکنش سردار کمالی به اظهارات تاج/ نظر مردم درباره معافیت فوتبالیست‌ها چیست؟

مازیار ناظمی در اینستاگرامش نوشت: سردار کمالی معزز هر بار به موضوع فوتبال ورود داشتن چند تا سرمایه ملی را از دست دادیم ! الان هم بدون طی شدن سلسله مراتب فرماندهی و اداری ، فرمودن تقاضای وزیر ورزش و جوانان قانونی نیست !؟، خواهشم از ایشان این است نگذارند مدام ماجرای مهرداد پولادی در فوتبال ایران تکرار شود.

این اظهار نظر مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش در صفحه اینستاگرامش باعث شد تا علاوه بر مقایسه فوتبالیست‌ها با ورزشکاران سایر رشته‌های ورزشی، بسیاری از کاربران این سوال را مطرح کنند که این فوتبالیست‌ها چه تفاوتی با نخبگانی دارند که سال‌های بسیاری از عمرشان را صرف تحصیل و کسب مدارج علمی کرده‌اند؟

واکنش سردار کمالی به اظهارات تاج/ نظر مردم درباره معافیت فوتبالیست‌ها چیست؟ واکنش سردار کمالی به اظهارات تاج/ نظر مردم درباره معافیت فوتبالیست‌ها چیست؟ واکنش سردار کمالی به اظهارات تاج/ نظر مردم درباره معافیت فوتبالیست‌ها چیست؟

نگاهی گذرا به واکنش مردم به درخواست وزیر ورزش و مسئولان فدراسیون فوتبال در این ماجرا نشان می‌دهد که مهمترین خواسته مردم از مسئولان ستادکل نیروهای مسلح آن است که اجازه ندهند چنین درخواست‌های غیرعادلانه و تبعیض‌آمیزی به سرانجام برسد.