سرمربی تیم ملی هلند اذعان کرد که عملکرد شاگردانش در فینال لیگ ملت‌های اروپا همسطح قهرمان رقابت‌ها نبوده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، پرونده نخستین دوره از رقابت‌های تازه تأسیس لیگ ملت‌های اروپا شب گذشته (یکشنبه) با پیروزی یک بر صفر پرتغال میزبان مقابل هلند بسته شد.

رونالد کومان سرمربی تیم ملی هلند پس از این بازی اعتراف کرد اگرچه تیمش با رسیدن به فینال دست به کار بزرگی زده بود اما برای بازی نهایی، انسجام و شانس کافی را در اختیار نداشت.

او که شاگردانش برای رسیدن به فینال از سد تیم‌هایی مانند آلمان، فرانسه و انگلیس عبور کردند و بخشی از ناکامی‌‌های خود برای صعود به یورو 2016 و جام جهانی 2018 را جبران کردند، در نشست خبری پس از بازی اظهار داشت: ما آمده بودیم که به کارمان ادامه دهیم و پیشروی کنیم. ما به اندازه کافی خوبی نبودیم و شاید همین دلیل باخت‌مان بود و باعث شد پایانی منفی برای تورنمنت خوبی که داشتیم رقم بخورد. می‌دانستیم که برای این بازی باید در اوج باشیم اما اینگونه نبود. می‌دانیم که در یک سال اخیر، گام‌‌‌های بلندی در لیگ ملت‌های اروپا برداشتیم. مقابل آلمان، فرانسه، انگلیس و پرتغال بازی کردیم که شاید 5 یا 6 تیم برتر حال حاضر اروپا باشند. برای برداشتن قدم بعدی شاید زمان بیشتری نیاز باشد. داشتن قدرت تهاجمی بیشتر واقعاً مهم است. برای ایجاد موقعیت‌های بیشتر، ما این قدرت تهاجمی را کم داشتیم.

لیگ ملت‌های اروپا| پرتغال در خانه جشن قهرمانی برپا کرد

کومان ادامه داد: پرتغال همانطور که ما انتظار داشتیم از نظر تیمی بسیار منسجم بود. ما به این شیوه بازی کردن عادت داریم اما بازیکنان پرتغال مدت زمان بیشتری در کنار یکدیگر بازی کرده‌اند و شناخت بیشتری از هم دارند. خط حمله پرتغال واقعاً تحسین‌برانگیز بازی می‌کند و شاید ما کمی از آن خلاقیتی که پرتغالی‌ها در بازی هجومی‌‌شان داشتند بی‌بهره بودیم.

سرمربی تیم ملی هلند در نهایت به تمجید از شاگردانش پرداخت و افزود: من فکر می‌کنم که اگر شما عملکرد کلی هلند را از ابتدای تورنمنت تا الان ارزیابی کنید، به فوق‌العاده بودن آن پی می‌برید. گروهی که ما در آن قرار داشتیم واقعاً گروه سختی بود اما به نظر من ایده برگزاری این لیگ ملت‌های اروپا، ایده بی‌عیب‌و‌نقصی بود و ما از همین حالا منتظر دوره بعدی آن هستیم.

رتبه اعتباری 34 میلیون ایرانی محاسبه شد در معاملات خود از آن استفاده کنید
آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .