حسین زرگر داور با سابقه فوتبال ایران چند روز قبل از دنیای قضاوت خداحافظی کرد؛ او قضاوت های زیادی در فوتبال ایران داشت اما از دسته داورانی است که هرگز شانس قضاوت دربی تهران را پیدا نکرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش" ورزش سه" علی خسروی داور قدیمی و کارشناس داوری فوتبال ایران درباره خداحافظی حسین زرگر از دنیای داوری گفت:«من اولین بار در سال 87 ناظر بازی زرگر بود. فکر کنم بازی نیروی زمینی بود و به آقای عنایت گفتم این داور می تواند لیگ برتر را هم سوت بزند. زرگر داور بسیار خوب و آدم سالم و نجیبی است. »


او افزود:« من فکر می کنم که حیف شد و او حقش بود که داربی را قضاوت کند. اینهمه داربی تکراری را به سه داور دادند اما می شد داورانی مثل زرگر هم چنین مسابقاتی را سوت بزنند. آقای صالحی ، فغانی و ترکی هجده داربی را قضاوت کرده اند. من اگر جای تشکیلات داوری بودم ایشان را نگه داشته و شرایطی را پیش می آوردم که او در داربی با حضور خانواده اش خداحافظی کند.»


خسروی درباره سن بازنشستگی داوران در فوتبال گفت:« اصلا اجباری برای بازنشستگی وجود ندارد. در انگلستان داور 55 ساله قضاوت می کند اما در فوتبال ایران این موضوع را اجباری کرده اند. هرچند بد نیست و داوران جوان پشت خط نمی مانند اما بهتر است داوران در لباس داوری از فوتبال خداحافظی کنند.» او ادامه داد:« بهتر است داورها در لباس دوری خداحافظی کنند نه اینکه در خانه هایشان بازنشسته شوند.» او همچنین درباره برخی چالش های زرگر در زمان قضاوت از جمله علی دایی گفت:« علی دایی با همه ما مشکل دارد. بازهم می گویم زرگر یکی از بهترین داوران ما بوده است و بازی هایی را سوت زده که کمتر کسی می توانست به راحتی از پسشان برآید.»

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .