وزیر امور خارجه کشورمان گفت: این انتظار را داریم که کشورهای اسلامی سفیر اسراییل را از کشور خود اخراج کنند.

کشورهای اسلامی روابط با رژیم صهیونیستی را قطع کنند
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث‌آنلاین، حسین امیرعبداللهیان در جمع خبرنگاران در جده گفت: همچنین این انتظار وجود دارد که صادرات هرگونه نفت به سمت اسراییل و هر پروژه‌ای بین کشورهای اسلامی و رژیم جعلی صهیونیستی وجود دارد، متوقف شود.

حسین امیرعبداللهیان گفت: اتفاق نظر داریم که آتش بس فوری برای توقف جنایت های جنگی رژیم صهیونسیتی در غزه ایجاد شود و هرچه زودتر محاصره انسانی غزه پایان پیدا کند .

وی تاکید کرد : در سایر موضوعات از جمله تشکیل دادگاه جنایت های جنگی علیه مقامات رژیم صهیونسیتی مشورت ها و رایزنی هایی داریم .

وی گفت : امیدواریم در نشست امروز سازمان همکاری اسلامی در جده تصمیم قوی از سوی وزیران امور خارجه شرکت کننده اتحاذ شود و شاهد توقف فوری این جنابت های جنگی باشیم

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان این که در جریان رایزنی هایی که امروز با دبیر کل سازمان همکاری اسلامی و وزیران امور خارجه شرکت کننده در این نشست داشتیم ،تاکید کرپیم که باید از سوی این سازمان اقدام عملی در برابر جنابت های جنگی رژیم صهیونسیتی صورت بگیرد ، تصریح کرد: در بیانیه پایانی نشست امروز باید به موضوع توقف جنایت های جنگی ونسل کشی رژیم صهیونسیتی پرداخته شود و لغو محاصره انسانی غزه مورد تاکید قرار بگیرد .