سیما تیرانداز از آن دسته بازیگرانی است که نقش های ماندگاری را بازی کرده است. سیما تیرانداز بازیگری پرانرژی و با سلیقه است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سیما تیرانداز از آن دسته بازیگرانی است که نقش های ماندگاری را بازی کرده است. سیما تیرانداز بازیگری پرانرژی و با سلیقه است.

سیما تیرانداز متولد سال 1349 در تهران از بازیگران تئاتر و سینمای ایرانی است. سیما تیرانداز کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری از دانشکدۀ سینما و تئاتر دارد. سیما تیرانداز همسرسابق ناصر هاشمی و همسر کنونی مجید جوزانی است و یک پسر به نام رایان دارد.

او با بازی در نقش کوتاهی در فیلم هامون ساخته داریوش مهرجویی به سینما آمد و سپس در فیلم بانو ساخته دیگر داریوش مهرجویی بازی کرد. اما سایه های هجوم فرصت مناسبی برای هنرنمایی او بود که برای بازی در همین فیلم نامزد جایزه بهترین بازیگر زن از یازدهمین جشنواره فیلم فجر شد.

ورود به کلاس بازیگری

یک روز در دبیرستان همکلاسی پشت سریم می گفت: خواهرم در کلاس بازیگری ثبت نام کرده که من هم پرسیدم آدرس کلاس ها رو به من بگو، من هم می خواهم به آن کلاس بروم؛ آدرس را که که به من داد، دقیقا در خیابان دریای نور بود که یک کوچه با منزل ما فاصله داشت، اینطور شد که رفتن و در کلاس ثبت نام کردم.

بعد از پایان دوره بازیگری در سه کار تئاتر بازی کرد تا اینکه سال 1368 وقتی 17 ساله بود با فیلم سینمایی هامون به کارگردانی داریوش مهرجویی جلوی دوربین رفت.

بیشتر شهرت خانم تیرانداز از سال 1388 با سریال ستایش در نقش انیس شروع شد که در هر سه فصل این مجموعه حضور موفق و توام با تحسین منتقدان را داشت. بازی در سریال دودکش سال 1392 از دیگر کارهای بیادماندی ایشان می باشد