مجلس شورای اسلامی امروز با حضور ۱۹۱ نفر از نمایندگان و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تشکیل جلسه داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

ریاست این جلسه را محمد باقر قالیباف بر عهده دارد.

این جلسه که قرار بود از ساعت ۷:۴۵ دقیقه صبح آغاز شود، باز هم با کمی تاخیر برگزار شد.

پس از بازگشایی درب‌های مجلس، خبرنگاران شاهد ترتیب و آرایش جدید اسکان نمایندگان پیرو تصمیمات کرونایی مجلس بودند.

با آغاز اعمال محدودیت‌های کرونایی، مجلس شورای اسلامی نیز تغییراتی را در نحوه برگزاری صحن مجلس اعمال کرده است و در جلسه علنی امروز، نمایندگان با فاصله‌گذاری اجتماعی و یکی در میان، روی صندلی‌های خود در خانه ملت نشسته‌اند.

پیرو تصمیمات اتخاذ شده جمعی از نمایندگان هم اکنون در صحن مجلس حضور داشته و جمعی دیگر در مجلس قدیم - مجلس مشروطه - و جمعی دیگر در کمیسیون تلفیق حاضر بوده و به صورت الکترونیکی در تصمیمات صحن مشارکت دارند.

با این حال نمایندگانی که خارج از مجلس هستند، در زمان مشارکت در صحن و یا بیان اظهارات خود پیرو دستور‌های جاری، تصویر آن‌ها در صحن مجلس نمایان شده و سایر نمایندگان متوجه اظهارات آن نماینده خواهند شد.

 

اعلام تصمیمات دو هفته‌ای مجلس درباره رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی روز گذشته درباره تصمیمات دو هفته‌ای مجلس پیرو رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجلس به میزان گفت: پیرو تصمیمات اتخاذ شده، ساعت کاری مجلس در این دو هفته صرفا از ۷:۳۰ دقیقه تا ۱۱:۳۰ دقیقه خواهد بود.

وی با بیان اینکه در دو هفته جاری جلسات مجلس در روز‌های یکشنبه و چهارشنبه برگزار می‌شود، بیان داشت:همچنین کمیسیون‌های مجلس هم در روز‌های دوشنبه و سه شنبه تشکیل جلسه خواهند داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس صحن علنی مجلس اظهارداشت: در رابطه با برگزاری جلسات صحن علنی نیز مقرر شده تا ۱۶۷ نفر از نمایندگان با فاصله دو متر از هم در محل صحن علنی حضور یابند و مابقی نمایندگان هم در مجلس قدیم - تالار مشروطه - حاضر شوند و در صورت نیاز از کمیسیون اصل نود و تلفیق هم استفاده خواهند شد؛ بنابراین همه نمانیدگان در صحن علنی تجمع نخواهند کرد.

سلیمی یبان داشت. همچنین مقرر شده تا درباره بررسی لوایح دولت در صحن تنها معاون پارلمانی رئیس جمهور و یک یک کارشناس مربوطه حضور یابد. همچنین در کمیسیون‌ها هم در این دو هفته از هر دستگاهی باید یک نفر حاضر شود.

این نمانیده مجلس با بیان اینکه سالن غذاخوری و پذیرایی مجلس در این ایام تعطیل خواهد بود، گفت: نمایندگان در این دو هفته نباید از تهران خارج شوند و ترجیحا نباید در جلسات بیرون از مجلس حضور یابند و نمایندگان ترجیحا باید از مجلس به منزل بروند.

سلیمی با بیان اینکه جلسات مجلس به صورت مجازی برگزار نخواهد شد، تصریح کرد: بلکه باید نمایندگان برای رعایت پروتکل بهداشتی در چند نقطه از مجلس حضور یابند و یک سوم کارکنان مجلس هم در این دو هفته باید در مجلس حاضر شوند.