حوادث رکنا: 3 مرد بخاطر اختلافات خانوادگی دست به قتل در قشم زدند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 به گزارش رکنا، سرهنگ عبدالرضا دهقان سرپرست فرماندهی انتظامی قشم در تشریح این فقره قتل و نحوه دستگیری مرتکبان این جنایت اظهار داشت: در تاریخ 31 خرداد سال‌ جاری گزارشی از طرف پاسگاه شهاب مربوط به قتل یک تبعه افغانستانی به فرماندهی قشم واصل شد که نیروهای مربوطه بلافاصله در محل اعلامی حضور یافتند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه عاملان قتل و وسیله مورد استفاده آنها که یک پژو 405 بوده توسط مردم محلی مشاهده شده بود، با هماهنگی صورت گرفته سریعا اقدام به اجرای طرح مهار و کنترل گلوگاه‌ها و خروجی‌های جزیره کردیم.

بازداشت عاملان قتل در قشم

سرپرست فرماندهی انتظامی قشم یادآور شد: از آنجایی که یکی از قاتلان در دقایق بعد از قتل توسط مردم دیده شده بود ماموران در بندرگاه لافت موفق به شناسایی وی که راننده پژو نیز بود شدند، این فرد به همراه دو نفر همدست خود دستگیر و برای مراحل بازجویی به بخش‌های مربوطه پلیس تحویل شدند.

وی با اشاره به اینکه فردی که راننده پژو بوده صراحتا به قتل اعتراف و به عنوان ضارب اصلی شناخته شده است، افزود: قتل مذکور به دلیل انگیزه‌های قبلی و اختلافات خانوادگی که متاسفانه در بین برخی از اتباع در نقاط دیگر کشور هم در سال‌های اخیر گزارش شده صورت گرفته است.

دهقان با بیان اینکه نیروی انتظامی، خود را حافظ نظم و امنیت روانی و فیزیکی جزیره می‌داند اظهار داشت: با اقدام سریع ماموران و اعتراف صریح مقتولان دغدغه نیروی انتظامی و مردم پیرامون این اتفاق در بعد امنیت روانی کاسته شد که جا دارد از همه دست‌اندرکاران تامین و حفاظت از امنیت مردم قدردانی کنیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: از مردم فهیم و مدبر قشم که همواره یار و یاور پلیس در تامین امنیت و پایداری آن بوده‌اند می خواهیم که همانند گذشته در صورت مشاهده اتباع غیرقانونی گزارشات لازم را به 110 ارائه دهند تا بتوانیم در کنار هم کماکان امنیت جزیره را تامین کنیم.