رکنا ، سرهنگ رابعه جوانبخت، فارغ‌التحصیل اولین دوره دانشکده افسری پلیس زن بعد از انقلاب اسلامی است که از طریق کنکور سراسری جذب دانشکده افسری شده است

این زن تهرانی سرهنگ پلیس است! + فیلم گفتگو با رابعه جوانبخت در لباس سرهنگی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حجم ویدیو: 18.50M

 مدت زمان ویدیو: 00:05:54

به گزارش رکنا ،سرهنگ رابعه جوانبخت، فارغ‌التحصیل اولین دوره دانشکده افسری پلیس زن بعد از انقلاب اسلامی است که از طریق کنکور سراسری جذب دانشکده افسری شده است.

سرهنگ جوانبخت که ۲۳ سال از خدمتش در این شغل می‌گذرد، درباره ویژگی‌های این شغل می گوید: شغلی که انتخاب کردم یک شغل مردانه است و بانوانی که قبلا در این شغل فعالیت می‌کردند، مربوط به دوره قبل از انقلاب اسلامی بوده‌اند. بنابراین با این شکل و ساختار جزو اولین گروه بودم و طی سال‌های اول با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردم.

او می‌گوید: تصاویر تکان‌دهنده‌ای در تصادفات وجود دارد و بابت همین موضوع، بارها توسط همکارانم مورد آزمون قرار گرفتم تا واکنشم را به عنوان یک خانم ببینند ولی از روز اول با خودم طی کرده بودم که قرار نیست احساسات من با کار تخصصی‌ام تداخل پیدا کند به همین دلیل در کارم مسلط بودم. بسیار سعی کردم بین این شغل سخت مردانه با آن حساسیت‌ها و مسئولیتی که به عنوان مادر دارم، توازن و تعادل برقرار کنم.

سرهنگ جوانبخت می‌گوید: این شغل درس مهمی به من داده است؛ اینکه شاید زمانی که از منزل خارج می شوم، آخرین باری باشد که خانواده‌ام را می‌بینم. آدم‌ها فرصت کم دارند و ممکن است این فرصت، زود تمام شود. فرصتی که داریم، شاید آخرین فرصت باشد. چه بسیار، مادرانی که خرید کرده بودند تا برای فرزندشان غذایی بپزند یا پدرانی که تازه از منزل بیرون رفته بودند ولی هیچ وقت به منزل بازنگشتند.