رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: در شرایط بحران و حوادث طبیعی تمامی ملت‌ها حس انسان دوستانه و مهربانی دارند و اگر بخواهند کمک کنند با قوانین تحریم روبرو می‌شوند و این موضوع باید حل و فصل شود.

تحریم در شرایط بحران و حوادث طبیعی باید حل و فصل شود
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مشترک محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و استفان پریزنر رئیس دفتر نمایندگی ملل متحد در ایران با موضوع همکاری‌های دوجانبه به میزبانی سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد.

در این دیدار نماینده سازمان ملل متحد ضمن تقدیر از مدیریت بحران کشور در مدیریت سیلاب اخیر، با اشاره به سوابق کاری و رزومه عملکرد قبلی به گستردگی حوادث طبیعی در ایران و لزوم بازنگری در تجربیات سیل و زلزله پرداخت و گفت: جلسات باید هر سه ماه یک بار برگزار شود تا هماهنگی بیشتری داشته باشیم.

استفان پریزنر در این ملاقات گفت: در صورت وقوع حوادث، سازمان ملل متحد با اعتقاد به انجام کارهای توسعه‌ای و انسان دوستانه آمادگی لازم را به جهت خدمت رسانی در حوادث از طریق ارتباط با کشورهای مختلف ارزیابی نیازها و نیازسنجی از طریق (برنامه کاربردی سازمان ملل) را در نظر دارد و به وسیله تشکیل کمیته دائمی سه جانبه مشترک با حضور نمایندگان سازمان ملل، وزارت امور خارجه و سازمان مدیریت بحران کشور در سطوح مدیریتی و کارشناسی می‌توانیم این موضوع را گسترش دهیم.

وی در ادامه افزود: ما معتقد هستیم جمهوری اسلامی ایران امکان برخورد با حوادث در سطح وسیع دارد و سازمان ملل نیز مایل هست این تجربیات باارزش را با حضور بموقع نمایندگان در محل حادثه ثبت و مستند سازی کند.

در ادامه این نشست محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ضمن خیر مقدم و ارائه گزارشی از سیل اخیر از نگاه بشر دوستانه سازمان ملل تشکر و قدردانی داشت و بر دیدگاه مشترک و ارزنده انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران و اهمیت حفظ جان انسان‌ها در حوادث مختلف بخصوص در زلزله و سیل تاکید کرد.

نامی با بیان اینکه مهمترین موضوع در مدیریت بحران پیشگیری است، گفت: در مراحل بعدی وقوع حادثه مانند آمادگی و پاسخ و بازسازی و باز توانی در سیلاب اخیر ما در زمینه آمادگی و پاسخ کاملاً آماده بودیم و در شرایط بحران تمامی اقشار، نیروهای نظامی و بسیج پابه پای هم مشغول کمک رسانی هستند.

وی با بیان اینکه کشورهای غربی در شرایط بحران قوانینی که خودشان تصویب کردند را زیر پا می‌گذارند گفت: در شرایط بحران و حوادث طبیعی تمامی ملت‌ها حس انسان دوستانه و مهربانی دارند و اگر بخواهند کمک کنند با قوانین تحریم روبرو می‌شوند و این موضوع باید حل و فصل شود.