رکنا : سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: اخبار منتشر شده در رابطه با فوت یک زائر 89 ساله بر اثر ازدحام در مرز صحت ندارد و وی خارج از کشور و در خانقین عراق فوت کرده است.

دلیل فوت یک زائر اربعین در مسیر کربلا اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

   به گزارش رکنا ، «محمد حیدری» روز چهارشنبه افزود: این پیرمرد ۸۹ ساله دارای بیماری قلبی بوده و بر اثر بیماری در خانقین عراق فوت کرده است.

وی اظهار داشت: فوت این فرد ربطی به ازدحام ندارد و اخباری که در رابطه با مرگ وی به دلیل ازدحام در مرز منتشر شده کاملا کذب و بی اساس است.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: تشریفات قانونی انتقال جسد فرد فوت شده به داخل کشور در حال انجام است.

طبق گفته مسوولان، تا شب گذشته(سه شنبه) ۵۳ هزار نفر از مرز خسروی عازم عراق شده و از صبح امروز(چهارشنبه) تا کنون نیز بیش از ۲۵ هزار نفر خارج شده اند.

خسروی نزدیکترین مرز به کربلای معلی

 قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.

مرز خسروی در شهرستان مرزی قصرشیرین در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده است که خسروی - منذریه مسیر اصلی به سمت جاده بغداد پایتخت عراق و از این طریق به کشور سوریه و در نهایت به  حلب و سپس ساحل دریای مدیترانه متصل می‌شود.

مرز رسمی خسروی در فاصله ۱۵ کیلومتری قصرشیرین تا بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد و به دلیل مسافت کوتاهی که نسبت به سایر مرزهای کشورمان با شهرهای زیارتی و مهم عراق دارد، کانونی مهم برای تردد مسافران و زائران ایرانی و عراقی است.