حوادث رکنا: سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده شلیر رسولی عنوان کرد که عامل گروگانگیری مرگبار در بازداشت قرار دارد.

گوران مرد همسایه  شلیر رسولی الان کجاست؟ / جزئیات اتهامات از زبان سخنگوی قوه قضاییه
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

    به گزارش رکنا، ستایشی در پاسخ به سوالی درباره  پیگیری‌های قضائی پرونده فوت یک بانوی مریوانی  ( شلیر رسولی ) گفت: فردی به نام گوران قادری اقدام به گروگانگیری کرده و قصد تعرض به این خانم را داشته است. این زن از طبقه دوم ساختمان به پایین پرت می‌شود و موجبات انتقال این فرد را به بیمارستان سنندج فراهم می‌کنند اما در نهایت به دلیل شدت جراحات فوت می‌کند. مأموران انتظامی با نظر قضائی به منزلی که فرد گروگانگیر در آن مخفی شده بود می‌روند و گروگانگیر را دستگیر می‌کنند و او اکنون در زندان به سر می‌برد.

 

جزییات پرونده شلیر رسولی

یک شهروند زن به نام شلیر رسولی ۳۶ ساله اهل روستای چشمیدر از توابع سروآباد ساکن مریوان که از ترس تجاوز خود را از پنجره منزل به پائین پرتاب کرده بود جان خود را از دست داد.

در پی فوت یک خانم ۳۶ ساله اهل شهرستان مریوان به دنبال گروگانگیری با قصد تعرض از سوی یکی از اراذل و اوباش، رئیس کل دادگستری استان کردستان دستور رسیدگی سریع به این پرونده را صادر کرد.

روابط عمومی دادگستری کردستان پنجشنبه شب در اطلاعیه ای اعلام کرد: به دنبال این واقعه، حجت الاسلام والمسلمین حسینی، رییس دادگستری کردستان از دستگیری فرد متهم با قرار بازداشت موقت خبر داد و به رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مریوان دستور داد موضوع را با سرعت و دقت پیگیری کنند و ابعاد مختلف حادثه را مورد بررسی ویژه قرار دهند.

بر اساس این گزارش، حجت الاسلام و المسلمین حسینی دستور رسیدگی خارج از نوبت به پرونده را در دادگاه کیفری یک استان صادر کرده و افزوده است: پرونده این حادثه باید توسط بازپرس و دادستان مریوان سریعا و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد.

اطلاعیه روابط عمومی دادگستری کردستان افزوده است: حسب تحقیقات اولیه بازپرس دادگستری مریوان، در تاریخ ۱۴ شهریورماه سال جاری یکی از اراذل و اوباش این شهر، اقدام به گروگانگیری و قصد تعرض به یک زن ۳۶ ساله به هویت «شلیر رسولی» اهل روستای چشمیدر از توابع شهرستان سروآباد را می نماید و وی را از طبقه دوم ساختمان به پایین پرت می کند.

گزارش می افزاید: نامبرده بر اثر شدت جراحات وارده عصر امروز پنجشنبه  ۱۷ شهریورماه سال جاری در بیمارستان کوثر سنندج فوت کرده است.

پیکر مرحوم شلیر رسولی عصر امروز با حضور گسترده مردم مریوان تشییع و به خاک سپرده شد، مردم مریوان در این مراسم خواستار اقدام سریع دستگاه قضا در رسیدگی به این پرونده  شده بودند.