حوادث رکنا: بر اساس قانون ، متولدین ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۳ مشمول سربازی هستند که ۳ میلیون نفر وارد غیبت شده اند .

آخرین خبر از خرید خدمت سربازی ! / مشمولان بخوانند !
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

   به گزارش رکنا؛ سردار تقی مهری رییس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: بیش از ۸۵ درصد قوانین و مقررات را رعایت کرده اند و حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد قوانین را رعایت نکرده و مشمول غایب هستند که براساس قانون اجازه خروج از کشور را نداشته و نمی توانند در ادرات دولتی استخدام شوند و اگر در سازمان های خصوصی مشغول هستند چنانچه شناسایی شوند جریمه خواهند شد.

وی درباره دریافت وام برای مشمولان غایب گفت: وب سرویس بین سازمان وظیفه عمومی و بانک مرکزی برقرار است و به آنها وام داده نمی شود. از سال ۹۴ تا ۹۷ افرادی که بیش از ۸ سال غیبت داشته باشند می توانستند جریمه را پرداخت کنند اما از سال ۹۷ اجرای این قانون به پایان رسید اما در قانون سال گذشته مصوب شده که افرادی در سال ۹۷ یک قسط پرداخت کرده بودند تا پایان سال گذشته اقساط را پرداخت کنند. در حال حاضر هیچ قانونی در رابطه با موضوع خرید خدمت سربازی نداریم.

وی تصریح کرد: تمام افرادی که در بازی‌های المپیک یا جهانی مقام کسب کنند می توانند معافیت دریافت کنند. درباره سه رشته فوتبال والیبال و بسکتبال هم در صورت کسب مقام این معافیت شامل حال آنها خواهد شد. همچنین می توانند از قانون سرباز قهرمان برخوردار شوند.

سردار مهری تصریح کرد: افراد نخبه نیز به ستاد کل معرفی شده و اسامی آنها به سازمان وظیفه عمومی ارسال شده و بعد از گذشت آموزش عمومی در بخش نخبگان پروژه تکمیل می کنند و کارت پایان خدمت دریافت می کنند نخبگان خارج از کشور هم می توانند پس از اتمام پروژه تحقیقاتی برایشان کارت صادر می شود.

سردار مهری درباره مهران آموزش شغلی برای سربازان گفت: این طرح چهارسال است که در حال اجراست از سال گذشته برای سربازان منقضی خدمت تسهیلات بانکی نیز در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا، سردار مهری درباره مهران آموزش شغلی برای سربازان گفت: این طرح چهارسال است که در حال اجراست از سال گذشته برای سربازان منقضی خدمت تسهیلات بانکی نیز در نظر گرفته خواهد شد این تسهیلات در سال گذشته ۱۰۰ میلیون تومان بود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: همچین سربازان گواهی نامه مهارت آموزی بین المللی دریافت می کنند.

وی ادامه داد: کلیه افراد ذکوری که به سن ۱۸ سالگی می رسند مشمول هستند افرادی که کفالت پدر بیمار را برعهده دارند و یا تنها فرزند ذکور زنان سرپرست خانوار باشند و یا دارای بیماری باشند بعد از برگزاری کمیسیون برای آنها کارت پایان خدمت کفالت صادر می شود.

سردار مهری تصریح کرد: ما در سازمان وظیفه عمومی تابع قوانین هستند. مهمترین کارکرد خدمت سربازی تقویت بنیه دفاعی کشور است و یکی از موضوعات مهم در بحث سربازی اجرای قوانین و مقررات است.