رکنا : فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان از دستگیری حفار غیرمجاز در خدابنده خبر داد.

گنج نفیس مرد زنجانی را کیش و مات کرد ! /در یک قدمی اش بازداشت شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

   به گزارش رکنا ، حسینعلی فضلی فرمانده یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: در بررسی گزارش واصله مردمی مبنی بر انجام  حفاری غیر مجاز  در حریم تپه تاریخی شهرستان خدابنده، سریعاً عوامل این یگان به محل اعزام و موفق به دستگیری یک نفر حفار  متجاوز  به حریم تاریخی شدند.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان تصریح کرد: در راستای صیانت از مواریث فرهنگی ملموس و غیرمنقول به عنوان ردی از تاریخ و فرهنگ گذشتگان با هر گونه تخلف که موجب تزلزل و از بین رفتن این نشانه‌های ارزشمند تاریخی شود، برخورد قانونی می‌شود.

وی افزود: قشر‌های مختلف مردم می‌توانند با گزارش هرگونه اقدام منفی شامل تخریب، تصرف، تجاوز، ساخت و ساز، حفاری غیرمجاز و یا قاچاق اشیای تاریخی به مسئولان اداره میراث فرهنگی این شهرستان نسبت به حفظ مواریث فرهنگی و تاریخی منطقه سهیم باشند.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان تصریح کرد: مردم استان با هدف حفاظت و نگهداری از مواریث فرهنگی و تاریخی می‌توانند به نیروی انتظامی و میراث فرهنگی کمک کرده و با اطلاع‌رسانی به موقع از این آسیب‌های جبران‌ناپذیر جلوگیری کنند.

فضلی گفت : هم استانی‌ها در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث‌فرهنگی، می‌توانند مراتب را از طریق شماره تلفن ۰۹۶۶۲، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور، اطلاع دهند.