حوادث رکنا: مرد دستفروش که در بازار تهران همکارش را کشته بود دیروز در دادگاه به تشریح جزئیات ماجرا پرداخت.

قتل خونین مرد جوان در اعتصابات بازار / دستان خونین این مرد چه رازی داشت؟ + عکس
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

    به گزارش رکنا: خردادماه سال 97 به مأموران کلانتری 113 بازار خبر رسید مرد 35 ساله ای به نام سیاوش که از ناحیه شکم چاقو خورده و زخمی شده به بیمارستان منتقل شده است.

 

ماموران به بیمارستان رفتند و پیگیر ماجرا شدند اما سیاوش ساعتی بعد به خاطر شدت خونریزی جان سپرد.

با مرگ مرد جوان که دستفروش بود تحقیقات وارد مرحله تازه ای شد و ماموران دریافتند وی ساعتی قبل در ناآرامی ها و اعتصابات بازار با مرد دستفروش دیگری به نام صمد 48 ساله درگیر شده بود.

با افشای این ماجرا ماموران به ردیابی وی پرداختند و صمد را درخانه اش حوالی شرق تهران شناسایی و بازداشت کردند. در بررسی ها روشن شد وی چند سابقه درگیری دارد و چند بار نیز به خاطر مشکل روانی در بیمارستان بستری بوده است. این مرد تحت بازجویی قرار گرفت و به قتل مرد دستفروش اعتراف کرد .

وی گفت: سالهاست به بیماری روانی مبتلا هستم و چند بار بستری شده ام.

آخرین بار ماه گذشته بود که از بیمارستان مرخص شدم و برای اینکه سرگرم باشم و درآمدی داشته باشم تصمیم گرفتم حوالی بازار دستفروشی کنم. آن روز به بهانه اعتصاب بازار ناآرام بود. من به ناآرامی ها اهمیتی ندادم و مشغول دستفروشی بودم که یکباره چند مرد غریبه به من نزدیک شدند و از من خواستند بساطم را جمع کنم. آنها خواستند همراهشان باشم اما قبول نکردم. آنها اصرار می کردند دست از کار بکشم اما وقتی بی اعتنایی مرا دیدند به سمتم حمله کردند و مرا کتک زدند و بساط دستفروشی ام را به هم ریختند.

وی ادامه داد: خیلی عصبانی شده بودم اما سکوت کردم. سیاوش کمی آن طرف تر بساط کرده بود و او هم دستفروشی می کرد که شروع به مسخره کردن من کرد و به من خندید. من که کنترلم را از دست داده بودم و با چاقو به سمتش رفتم و اعتراض کردم. اما در یک لحظه به خاطر شدت عصبانیت چاقو را به شکمش زدم و فرار کردم.

به دنبال اظهارات این مرد و بازسازی صحنه جرم برای وی کیفرخواست صادر و پرونده اش به شعبه 10 دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در آن جلسه نماینده دادستان متن کیفرخواست خواند و مادر قربانی که تنها ولی دم بود درخواست قصاص را مطرح کرد.

سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: چند بار در بیمارستان روانی بستری شده بودم و آخرین بار هم به تازگی از بیمارستان ترخیص شده بودم که این ماجرا رخ داد. وقتی مردان غریبه به من حمله کردند و بساطم را به هم ریختند نتوانستم خودم را کنترل کنم .به همین خاطر وقتی دیدم سیاوش مرا مسخره می کند نتوانستم خودم را کنترل کنم و با چاقو به او ضربه زدم. اما من واقعا قصد کشتن او را نداشتم. حالا پشیمانم و از دادگاه و مادر مقتول درخواست گذشت دارم.

بنا بر این گزارش، در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.