رکنا: فرود ظفری از اقدام بزرگش و بخشیدن جان یک انسان گفت.

قاتل قهرمان ووشو ایران پای چوبه دار بخشیده شد + عکس
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

    به گزارش رکنا، به نقل از فدراسیون ووشو، در سال ۱۳۹۶ امید ظفری قهرمان ووشو ایران در درگیری خیابانی به قتل رسید. ووشوکار تیم شهرداری بندرعباس در نهاوند کشته شد و در ادامه دادگاه برای قاتل او حکم قصاص صادر کرد. ظفری سال ۱۳۹۳ در وزن ۷۵ کیلوگرم موفق شد مدال طلای مسابقات بین المللی جام وحدت و دوستی را به دست بیاورد.

 

در حالی که قرار بود حکم قاتل ظفری اجرایی شود؛ اما فرود ظفری برادر بزرگ‌تر او و دارنده مدال نقره ۶۵ کیلوگرم ساندا در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ همراه با خانواده‌اش تصمیم گرفت از جان قاتل برادرش بگذرد و مانع اجرای حکم قصاص نفس شود.

فرود ظفری در اینباره گفت: قرار بود حکم قصاص این فرد انجام شود، اما طی صحبتی که با پدر و خانواده‌ام داشتم، تصمیم گرفتیم که رضایت بدهیم و مانع قصاص او شویم. آن فرد ۶ سال در زندان بود و فکر می‌کنم به اندازه کافی تنبیه شده باشد.

وی با بیان اینکه من فکر می‌کنم ارزشمندترین کلمه بخشش است، تاکید کرد: انتقام را هر چقدر هم که بزرگ باشد، باید دور انداخت. یقین دارم روح برادرم از این تصمیم شاد است. من ایمان دارم که امام رضا (ع) در دل‌مان انداخت تا رضایت بدهیم. ما با خدا معامله کردیم و بخشیدیم. برای پدر، برادرانم و روح مادرم سخت است، اما اطمینان دارم اگر قاتل برادرم قصاص می‌شد؛ این‌قدر حس آرامش نداشتیم. با این بخشش مطمئنم روح برادرم نیز در جایگاه والایی قرار دارد.