حوادث رکنا: رئیس توسعه حل اختلاف استان اردبیل از اعلام رضایت اولیای دم یک پرونده برای رهایی متهم محکوم به قصاص هنگام اجرای حکم قضایی، خبر داد.

مرد اعدامی پای چوبه دار جان دوباره گرفت / در اردبیل رخ داد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

    به گزارش رکنا، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین علوی بیان کرد: ۶ سال پیش در یکی از روستای استان اردبیل بر اثر اختلاف بر سر زمین زراعی، فردی جان خودرا از دست داد و پس از طی مراحل قانونی، متهم پرونده به قصاص نفس محکوم شد.

 

وی افزود: با توجه به ابراز ندامت و پشیمانی متهم از بزه خود بزرگان و ریش سفیدان محلی جهت جلب رضایت اولیای دم در این چند سال وساطت کردند اما نتیجه‌ای حاصل نشد و براساس درخواست متهم و خانواده وی پرونده به هیئت بخشایش ارجاع داه شد و صلح یاران این هیئت از همان لحظه کار خود مبنی بر حل و فصل موضوع را آغاز کردند.

رئیس توسعه حل اختلاف استان اردبیل تصریح کرد: اعضای شورای حل اختلاف، ستاد صبر و همیاران صلح جلسات، نشست‌ها و تلاش‌های فراوانی جهت کسب رضایت اولیای دم انجام دادند اما تا لحظه اجرای حکم اولیای دم اصرار بر اجرای حکم داشتند.

وی افزود: سرانجام در روز اجرای حکم که مقدمات آن فراهم شده بود و در لحظه اجرای حکم، اولیای دم با گذشت از اجرای حکم صرف نظر کردند و محکوم علیه پس از ۶ سال از از حکم قصاص نفس نجات یافت و زندگی دوباره‌ای به او بخشیده شد.