بازدید:۴بخشدار احمدآباد شهرستان مشهد گفت: در پی فوت ناشی از خفگی یک دختر دانش آموز در روستای "جنبه دراز" بخش احمدآباد، تحقیقات قضایی در خصوص دلایل فوت این کودک آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مجید بیکی در گفت و گویی افزود: پس از ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه امروز این دانش آموز ۹ ساله پس از پایان کلاس در مدرسه سه کلاسه روستای جنبه دراز جا می ماند و مدیر مدرسه، درب مدرسه را قفل کرده و می رود.

وی گفت: والدین و بستگان دانش آموز حوالی ساعت ۱۴ برای یافتن کودک به مدرسه مراجعه و مشاهده می کنند که کودک شان از ناحیه گردن از حفاظ پنجره کلاس آویزان شده است، ظاهرا این دانش آموز پس از آنکه با درب بسته مدرسه مواجه می شود، جهت کمک خواستن یا خروج از پنجره کلاس سرش میان میله های حفاظ گیر می کند و خفه می شود.

بخشدار احمدآباد مشهد بیان داشت: دانش آموز بوسیله بستگان به مرکز جامع سلامت شهری ملک آباد منتقل می شود اما بر اساس اعلام پزشک کشیک و کادر اورژانس، دانش آموز هنگام رسیدن به مرکز بهداشت فاقد علائم حیاتی بوده است.

بیکی اضافه کرد: عملیات احیای دانش آموز توسط پرسنل اورژانس و کادر مرکز بهداشت به مدت ۵۰ دقیقه انجام اما متاسفانه احیای کودک محقق نمی شود و فوت اعلام می شود.

وی اضافه کرد: پس از حادثه بازپرس و قاضی مربوطه در محل حادثه حضور پیدا کرده و تحقیقات قضایی درباره علت دقیق این حادثه ناگوار آغاز می شود، صحنه حادثه بازسازی شده و افراد دخیل در این خصوص از جمله مدیر مدرسه به عنوان مسئول اصلی آموزشگاه و مدیر آموزش و پرورش بخش، برای ارائه توضیحات خواسته شده‌اند.

بخشدار احمد آباد اعلام کرد: بر اساس مشاهدات و اظهار نظر بستگان متوفی و افراد حاضر در محل خفگی دانش آموز در اثر فشار میله های حفاظ پنحره بوده است اما برای روشن شدن علت قطعی فوت اکنون پیکر در پزشکی قانونی است و تا فردا دلایل قطعی فوت از سوی پزشکی قانونی اعلام می شود.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: پس از وقوع این حادثه، دختر ۹ ساله توسط خانواده به درمانگاه ملک آباد برده می‌شود و کادر پزشکی این درمانگاه بلافاصله عملیات احیا را شروع می کند و سپس کادر پزشکی درمانگاه برای کمک در ساعت ۱۴:۱۶ با اورژانس۱۱۵ مشهد تماس می‌گیرند که همکاران اورژانس به درمانگاه مراجعه می‌کنند.

محمد علیشاهی افزود: با توجه به اینکه این دختر بچه فاقد علائم حیاتی بوده است اورژانس ۱۱۵همراه با پزشک و تیم درمانگاه به مدت ۵۰ دقیقه به احیای بیمار می‌پردازند اما تلاش‌های کادر درمان جواب نداده و متاسفانه فوت دختر بچه تایید می‌شود.