حوادث رکنا: رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: دیوان عالی کشور حکم شعبه اول دادگاه انقلاب مرکز استان در خصوص متهمان پرونده راهزنی در جاده‌های این استان را تایید کرد.

تبعید سنگین دو راهزن مسلح با قاطعیت قاضی پرونده / مجازات سنگین سردسته باند
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش گروه حوادث رکنا، همچنین  علی دهقانی، اظهار داشت: سال گذشته چند فقره سرقت در مسیرهای جاده‌ای اندیمشک به اهواز و اهواز به آبادان رخ داد که بلافاصله دستور قضایی برای رسیدگی به موضوع صادر و عوامل آن دستگیر و بازداشت شدند و پس از انجام تحقیقات لازم و صدور کیفرخواست در دادسرای مرکز استان، شعبه اول دادگاه انقلاب اهواز به اتهام آنان رسیدگی و رای این پرونده را صادر کرد.

وی ادامه داد: طبق رای صادره متهم ردیف اول این پرونده به اتهام مباشرت در محاربه از طریق راهزنی مسلحانه، به نفی بلد از طریق تحمل حبس در تبعید به مدت 35 سال و متهم ردیف دوم نیز به اتهام معاونت در همین عنوان جرم، به تحمل 15 سال و یک روز حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت محکوم شدند.

 دهقانی گفت: شعبه 39 دیوان عالی کشور پس از اعتراض وکلای متهمین، فرجام‌خواهی آنان را وارد ندانست و رای صادره را تایید کرد که این رای قابل اجرا می‌باشد.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان با تاکید بر برخورد قاطعانه با عوامل ناامنی و بی‌نظمی در استان، تصریح کرد: برخورد قاطع و بازدارنده با کسانی که امنیت مردم و جامعه را به مخاطره می‌اندازند و آسایش و آرامش آنان را به هم می‌زنند در دستور کار ویژه دادگستری استان می‌باشد.