رکنا : در هلهله عروسی روستا هیچ کس نمی دانست پسربچه ای در چند قدمی آنها سرنوشت دردناکی دارد مادر و پدر پسرک غرق در شادی باور نداشتند جگر گوشه شان برای همیشه آنها را تنها خواهد گذاشت .

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش رکنا ، 26 اسفند ماه سال گذشته، درست در روزهایی که تکاپوی رسیدن سال نو، در دل شهر موج می زد؛ جنایت هولناکی زیر پوست  هیرمند خزید. جسد پسربچه 5 ساله ای به نام حسام با دست و پای بسته داخل یک گونی در حالی در میان زباله ها کشف شد که عامل جنایت جسد را به آتش کشیده بود.

 

  شهر دوست محمد مرکز شهرستان هیرمند است که شهری قدیمی است با قدمت دیرین. روستای رسول غلام از توابع شهر دوست محمد است.درست در همین نقطه کوچک از جهان، جنایت فجیعی رقم خورده که به قلب تمام اهالی چنگ می زند.

یکی از اهالی روستای همجوار محل زندگی حسام در توضیح این حادثه به خبرنگار ایران گفت:«شبی که جنایت رخ داد مراسم عروسی یکی از اهالی روستا بود و همه دعوت بودند.حسام 5 ساله مثل همیشه به آغوش عموی جوانش به نام (ن.ب) چسبیده بود و از کنارش جنب نمی خورد.عشق و علاقه عمو به پسر شیرین برادرزاده زبانزد بود و همه می دانستند که حسام چه دلبستگی و علاقه ای به عمویش دارد.»

آخر شب بود و عموی حسام می خواست زودتر از بقیه به خانه شان برود.حسام هم با او راهی خانه شد.هیچ کس فکرش را هم نمی کرد عموی حسام در سکوت خانه بعد از مصرف مخدر شیشه چنین جنایت هولناکی رقم بزند.

وقتی خانواده حسام به خانه شان برگشتند خبری از پسربچه نبود.خانه شان نزدیک خانه عمو بود و لابد گمان می کردند که پسرک جایی در میان کوچه پس کوچه ها مشغول شیطنت و بازی باشد.اما ساعتی بعد یکی از اهالی گونی سنگینی در میان زباله ها دید که نظرش را جلب کرد.جسد سوخته حسام با دست و پای بسته در گونی بود.

با کشف جسد سوخته این پسربچه رسیدگی به پرونده قتل در دستور کار ماموران قضایی و انتظامی استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت.نوک پیکان ظن به سمت عموی حسام نشانه رفته بود و در کمتر از یک ساعت او به قتل حسام و آتش زدن جسدش با همدستی دو دوست خود اعتراف کرد.

سردار دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار ایران در توضیح جزئیات این خبر گفت:«یکی از اهالی روستا با دنبال کردن رد خون به محل جسد پسربچه 5 ساله رسیده بود.بعد از کشف جسد ، متهم 45 ساله شناسایی و دستگیر شد و مشخص شد تحت تاثیر مصرف مواد مخدر اقدام به جنایت کرده بود.او در حین مصرف مخدر در خانه نیمه ساخته بود، ناگهان با یک تکه کاشی بریده ضربه به سر کودک زد که منجر به بریده شدن قسمتی از گوش او شد.سپس با ضربات جسم تیز و برنده کودک را به قتل رساند.»

متهم بعد از قتل هولناک حسام از دو رفیق خود برای اختفای جسد کمک گرفته بود که در حال حاضر هر 3 نفر بازداشت هستند.رسیدگی به پرونده اتهامی متهمان در دستور کار قضایی قرار دارد.