مدیرکل مدیربت بحران استان تهران ضمن هشدار در خصوص افزایش ذرات آلاینده‌ هوا در این استان از آماده‌باش مدیریت بحران خبر داد.

آماده‌باش در تهران | افزایش ذرات آلاینده و باد شدید تا آخر هفته
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 حامد یزدی مهر با اشاره به تمدید هشدار سطح زرد وزش باد شدید و گرد و خاک از سوی هواشناسی در استان تهران، گفت: این سامانه از فردا دوشنبه دوم مرداد آغاز و تا روز پنج‌شنبه پنجم مرداد ادامه خواهد داشت و در اثر آن شاهد افزایش ذرات آلاینده هوا خواهیم بود. همچنین پیرو هشدار قبلی، همچنان توصیه مدیریت بحران به افراد دارای بیماری تنفسی و قلبی و همچنین سالمندان اجتناب از تردد در فضای باز است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد: طبق پیش بینی هواشناسی  در بعضی ساعت ها وزش باد شدید و احتمال وزش خیلی شدید موقتی به ویژه در بازه زمانی بعدازظهر تا شب در نیمه جنوبی و غربی استان تهران مورد انتظار است در همین راستا از شهروندان می‌خواهیم در مواقع صدور هشدار وزش باد از حضور در ارتفاعات و پارک خودرو کنار درختان فرسوده، حضور در کنار ساختمان‌های نیمه کار و تابلوهای تبلیغاتی و اجسامی که احتمال سقوط آن وجود دارد، خودداری کنند.

یزدی مهر همچنین از آماده باش مدیریت بحران خبر داد و گفت: در همین راستا اداره کل مدیریت بحران استان تهران برای دستگاه‌های امدادی و خدماتی هشدارهای لازم را صادر کرده و آنان را به حالت آماده‌باش درآورده است.

ایسنا