پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروهی از محققان مرکز ملی تحقیقان سرطان اسپانیا اقدام به انتشار یک مقاله کرده اند که طول عمر را در پستانداران در یک سطح ملکولی به اندازه تلومرها به عنوان پایانه فیزیکی کروموزم‌های خطی که دربرگیرنده کدهای تکراری dna هستند، نسبت داده اند.

ماریا بلاسکو رئیس این گروه تحقیقاتی اظهار داشت: ما سرعت پیر شدن را بررسی می کنیم چرا که پیر شدن ارگانیسمها عامل ریسک اصلی برای بسیاری از انواع بیمارها از جمله سرطان است. موشهایی که تلومرهایشان سریعتر کوتاه شود به طور متوسط 30 درصد کوتاه تر عمل می کنند و زودتر پیر شده و سرطان می گیرند. این امر به ما نشانه ای درباره سرعت پیرشدن می دهد.

این پژوهش که در نسخه آنلاین مجله گزارشهای سلول منتشر شده درهای تحقیقات آینده درباره چگونگی پیر شدن سلولها و احتمالا تعیین طول عمر برای یک اورگانیسم خاص را باز می کند.

رابرت مرشاند 100 ساله که 51 کیلوگرم وزن دارد، در زمان جوانی خود مشت زن بوده و 300 دور پیست دوچرخه سواری را درشهر لیون در مرکز فرانسه در عرض 4 ساعت و 17 دقیقه و 17 ثانیه طی کرده است که برای سن وی یک رکورد رسمی محسوب می شود.

وی می گوید : این کار را برای قهرمان بودن انجام نمی‌دهم. می‌خواهم ثابت کنم که با داشتن بیش از صد سال، هنوز می‌توان دوچرخه سواری کرد.

سرزنده بودن مرشاند توجه دانشمندان موسسه ملی تحقیقاتی اینسرم را به خود جلب کرده است. آنها هر سه ماه یک بار او را تحت آزمایش‌های مختلف قرار می ‌دهند تا راز طول عمر و سلامتی وی را کشف کنند.

وجود تلومر به عنوان سپر حفاظتی برای محافظت از ژنوم سلول یوکاریوتی اهمیت حیاتی دارد و کاهش زیاد طول تلومر منجر به از بین رفتن توانایی عملکرد این ساختار در انجام وظایف خود شده و درنهایت سلول را به سوی نابودی می‌برد.

مشاهدات متعدد نشان داده‌اند که سلولهای سوماتیک انسانی، که در سیستم شیشه(in vitro) کشت داده شده‌اند، تنها می‌توانند تعداد محدودی تقسیم را انجام دهد و پس از آن رشد آنها متوقف شده و سلولها دچار سالخوردگی می‌شوند پس از اینکه کاهش طول تلومر به حد بحرانی برسد فرکانس بالایی از نوترکیبی‌های کروموزمی مشاهده می‌شود همین امر می‌تواند عامل سالخوردگی و نهایتا نابودی سلول شود.

این اتفاق در بدن موجودات زنده (in vivo) نیز رخ می‌دهد و تحقیقات ارتباط طول عمر موجودات زنده پرسلولی و کاهش طول تلومر را نشان می‌دهند. به عنوان مثال در یک بررسی بر روی موش صحرایی مشاهده شد که کاهش طول عمر تلومر در بافتهای سوماتیک این جانور در جنس نر بیشتر (سریعتر) از جنس ماده ‌است و این مطلب با طول عمر آنها که در ماده‌ها بیش از نرها است مطابقت دارد.

همین مسئله باعث شد که بحث‌هایی در رابطه با افزایش مدت عمر بشر و حتی جاودانگی بشر مطرح شود و دانشمندان در تلاش هستند که ابتدا اینکار را با ساختن حیوانات آزمایشگاهی مثلا موشهایی با عمرهای طولانی تر از حد معمول به مرحله عمل برسانند.

 

برنامه چالش پیری

 

برنامه چالش پیری  برای اندروید را می توانید از گوگل پلی دانلود کرده و از آن استفاده کنید. اسم برنامه چالش پیری را در این نوشتار از سایت سماتک به شما عزیزان و سروران گرامی معرفی خواهیم کرد. بسیاری از جوانان امروزه در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام فعال هستند و به دنبال اسم  برنامه چالش عکس پیری  می گردند که سایت سماتک برای رفاه حال شما عزیزان و علاقه مندان به چالش های داغ فضای مجازی اسم برنامه چالش پیری را در این بخش معرفی خواهد کرد. این هفته در فضای مجازی، برنامه چالش عکس پیری اینستاگرام فراگیر شده و همه در اینستاگرام و توییتر تصاویری از خودشان اما پیرتر و مسن تر به اشتراک گذاشته اند. در حال حاضر برنامه چالش پیری اینستا پرطرفدارترین نرم افزار در پلی استور و گوگل پلی است. به گزارش سایت سماتک همچنین هم زمان عنوان انتخاب سردبیر را هم دریافت کرده است.

اسم برنامه چالش پیری ؛ نرم افزار چالش عکس پیری اینستا

 

این نرم افزار چالش پیری اینستا با حجم زیر یازده مگابایت ارایه می شود که برای نصب روی اکثر گوشی های آیفون و اندروید مناسب است. اسم  برنامه چالش پیری  اینستا که به آن نرم افزار پیر کننده چهره هم می گویند face app نام دارد که شما می توانید به زبان فارسی کلمه فیس آپ را در گوگل پلی یا پلی استور سرچ کنید تا بتوانید بهترین برنامه چالش پیری را در گوشی موبایل تان داشته باشید.

 

تاکنون برنامه ها و نرم افزارهای بسیاری برای چالش عکس پیری ساخته شده است ولی بهتر است برنامه چالش عکس پیری را از اپ استور برای گوشی آیفون و گوگل پلی برای گوشی اندروید دانلود کنید. احتمالا به تازگی عکس های دوستان یا افراد مشهوری که از برنامه چالش عکس پیری  اینستا استفاده می کنند را در فضای مجازی دیده اید. برنامه چالش عکس پیری که فیس آپ نام گرفته است در طی روزهای گذشته بسیار پرطرفدار شده است و در شبکه های اجتماعی با هشتگ های AgeChallenge و FaceAppChallenge ترند شده یکبار دیگر توجهات زیادی را به این اپلیکیشن چالش عکس پیری اینستاگرام جلب کرده است.

 

برنامه ای که عکس را پیر میکند

 

فیس آپ نام اپلیکیشن روسی است که در ژانویه 2017 برای iOS و در فوریه همان سال برای اندروید منتشر شده و کاربران زیادی در سراسر دنیا دارد و بهترین برنامه ای که عکس را پیر میکند و برای گوشی های موبایل شما کاربر گرامی مناسب است فیس آپ می باشد. اگر به خاطر داشته باشید در سال 2017 فیلتر تغییر جنسیت این اپلیکیشن طرفداران زیادی پیدا کرده بود. شما هم می توانید با این نرم افزار مدل موی جدیدی برای خود درست کنید، به چهره های جدی لبخند اضافه کنید، افراد را جوانتر یا پیرتر کنید و جنسیت سوژه عکاسی را تغییر دهید. پیش از این امکان تغییر رنگ پوست نیز وجود داشت که به دلیل اعتراضات ضد نژاد پرستانه به فیس آپ، این فیلتر توسط شرکت تولید کننده حذف شد. به تازگی نیز خبرهایی در مورد امن نبودن اطلاعات کاربران نزد این شرکت منتشر شده است. شما کافیست یک عکس سلفی از خود بگیرید و در برنامه ای که عکس را پیر میکند قرار دهید تا ببینید این نرم افزار با چه دقت بالایی چهره شما را به طور طبیعی پیر می کند. یادتان باشد که برای استفاده کامل از برنامه چالش پیری FaceApp باید همواره به اینترنت متصل باشید. پیشنهاد می کنیم برنامه چالش عکس پیری فیس آپ را به رایگان دریافت نمایید و چهره پیر خود را با دوستان به اشتراگ بگذارید.

اسم برنامه چالش پیری ؛ نرم افزار چالش عکس پیری اینستا

 

چالش پیری نرم افزار فیس آپ را لازم دارد تا شما هم بتوانید به جمع طرفداران چالش عکس پیری در اینستاگرام بپیوندید نرم افزار چالش عکس پیری اینستاگرام را می توانید دانلود کنید و با استفاده از نرم افزار چالش پیری، چهره خودتان را پیر کنید. یکی از نرم افزارهایی که طرفداران زیادی دارد، نرم افزار چالش عکس پیری است که بهترین برنامه و نرم افزار چالش پیری (FaceApp) نام دارد که از سال 2017 تاکنون مدام در حال پیشرفت عملکرد خود بوده است. در این مطلب از سایت سماتک به بهانه چالش جدید پیری اجازه بدهید کمی درباره این نرم افزار صحبت کنیم.

اسم برنامه چالش پیری ؛ نرم افزار چالش عکس پیری اینستا

آموزش نصب و راه اندازی برنامه چالش پیری

در صورتی که برنامه چالش پیری را روی گوشی موبایل تان نصب کرده اید می توانید نسبت به راه اندازی برنامه چالش پیری اقدام کنید. پس از نصب و ورود، عملکرد بسیار ساده است. از گالری خود عکسی انتخاب کنید یا با خود برنامه چالش پیری عکس بگیرید. برخی فیلترها رایگان و برخی هزینه دارند. شما می توانید از افکت‌های پایه عموما به رایگان استفاده کنید ولی از برخی افکت‌های پیشرفته تر نیازمند پرداخت درون برنامه ای هستند. عملکرد برنامه چالش عکس پیری در پیر کردن چهره واقعا جذاب ظاهر می شود. همچنین در زمینه های دیگر مثل تغییر جنسیت که قبلا ترند شده بود نیز پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته است. Face App بر اساس هوش مصنوعی می تواند این تغییرات را روی چهره اعمال کند. برای مثال می توانید عملکرد پیر کننده چهره را در مثال زیر روی چهره بازیگران ببینید:

اسم برنامه چالش پیری ؛ نرم افزار چالش عکس پیری اینستا

شما می‌توانید از میان تصاویر قبلی خود در گالری یک عکس چهره انتخاب کنید یا با دوربین گوشی عکسی جدید بگیرید و بعد در برنامه پیری صورت فیس آپ با استفاده از فیلترهایی که ارایه شده‌اند؛ خود را پیرتر کنید. برنامه چالش پیری فیس آپ برای دسترسی به گالری عکس شما نیاز به مجوز دارد اما مدیر عامل فیس آپ می‌گوید کاملا حریم خصوصی کاربران رعایت شده و در صفحه حریم خصوصیبرنامه پیری صورت به طور کامل نحوه استفاده کاربر از این آپ مشخص شده است.

برنامه پیری صورت فیس آپ

برنامه پیری صورت یا عمان فیس آپ FaceApp توسط تیمی کوچک از سنت پترزبورگ روسیه ساخته شده است. یاروسلاو گونچاروف، بنیانگذار و مدیر عامل فیس اپ می‌گوید: «ما فناوری جدیدی را توسعه دادیم تا با استفاده از شبکه‌های عصبی بتواند چهره افراد را دستکاری کند در حالی که هنوز قابلیت فتورئالیستی آن حفظ شده است.» مدیر عامل برنامه پیری صورت تاکید دارد که فناوری و اپلیگیشن آن‌ها سعی در تغییر چهره دارد ولی نمی‌خواهد یک چهره فانتزی یا خیالی بسازد بلکه ویژگی‌های واقعی چهره باقی می‌مانند و همین موضوع فیس اپ را از سایر اپ‌های مشابه متمایز ساخته است.

اسم برنامه چالش پیری ؛ نرم افزار چالش عکس پیری اینستا

برنامه پیر کننده چهره اینستا

در حال حاضر، بسیاری از هنرمندان، بازیگران، افراد مشهور دنیای مجازی و سلبریتی های ایرانی و خارجی ، برنامه پیر کننده اینستا را دانلود کرده اند و در چالش جدید پیری چهره شرکت کرده اند و تصاویری از خود در اینستاگرام منتشر کرده اند. طبق تست و بررسی های بعمل آمده از نرم افزار چالش عکس پیری، برنامه پیر کننده چهره اینستا که فیس آپ نام گرفته است، همه تصاویر و عکس ها را دقیق و یک دست پیر نمی کند و کیفیت برخی تصاویر بیشتر از سایرین است. برخی عکس ها بهتر و طبیعی تر و تعداد کمی از تصاویر مصنوعی شده اند. این موضوع نشان می دهد هنوز هم اپلیکیشن چالش پیری فیس آپ خطاهایی دارد و باید روی برخی ویژگی های پیر کننده چهره بیشتر تمرکز کند و شبکه عصبی face app نیاز به هوش مصنوعی قوی تری دارد. به هر حال، هر چیزی نشانه ای از آینده داشته باشد؛ مورد استقبال مردم دنیا قرار می‌گیرد.

اسم برنامه چالش پیری را در این مطلب از سایت برای شما کاربران بیان کردیم و حالا که با یکی از بهترین برنامه های چالش عکس پیری آشنا شده اید می توانید نرم افزار پیر کننده چهره را روی گوشی تان نصب کنید و از برنامه چالش عکس پیری اینستا (فیس آپ) لذت ببرید.

 

آموزش استفاده از برنامه چالش پیری

 

اگر در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام عضو باشید، این روزها تصاویری از دوستان خود را می بینید که پیر یا جوان، کودک یا بزرگسال، زن یا مرد شده اند! انجام تمام این تغییرات به کمک نرم افزار FaceApp امکان پذیر شده است.

 شما کافیست یک سلفی از خود بگیرید و در نرم افزار چند حالت تغییر چهره نظیر تبدیل زن به مرد یا بزرگسال به کودک را انتخاب کنید تا اپلیکیشن پردازش را رویی صورت شما انجام دهد و کاراکتری جدید را به شما تحویل دهد. فراموش نکنید برای استفاده کامل از FaceApp باید همواره به اینترنت متصل باشید. پیشنهاد می کنیم این اپ جالب را به رایگان از اپپ استور دریافت نمایید و چهره های جدید خود را با دوستان به اشتراگ بگذارید.

آیا دوست دارید که همین حالا چهره خودتان را در چهل یا پنجاه سال آینده ببینید؟ خوشبختانه اپلیکیشنی وجود دارد که این کار را به آسانی برای شما انجام می‌دهد. تنها کافی است تا اپلیکیشن فیس اپ (FaceApp) را بر روی گوشی یا تبلت خود نصب کنید تا چهره پیر شده خودتان را ببینید.  احتمالا به تازگی عکسهای آشنایانتان یا افراد مشهوری که از فیلتر پیر کننده این اپلیکیشن استفاده کرده‌اند را در توییتر یا اینستاگرام دیده‌اید. چالش فیس اپ که در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ‌های #AgeChallenge و #FaceAppChallenge ترند شده یکبار دیگر توجهات زیادی را به این اپلیکیشن جلب کرده است.   فیس اپ اپلیکیشنی روسی است که در ژانویه 2017 برای iOS و فوریه همان سال برای اندروید منتشر شده و کاربران زیادی در سراسر دنیا دارد. اگر به خاطر داشته باشید در همان زمان فیلتر تغییر جنسیت این اپلیکیشن طرفداران زیادی پیدا کرده بود. شما می‌توانید با این نرم افزار مدل موی جدیدی برای خود درست کنید، به چهره‌های جدی لبخند اضافه کنید، افراد را جوانتر یا پیرتر کنید و جنسیت سوژه عکاسی را تغییر دهید. پیش از این امکان تغییر رنگ پوست نیز وجود داشت که به دلیل اعتراضات ضد نژاد پرستانه به فیس اپ، این فیلتر توسط شرکت تولید کننده حذف شد. به تازگی نیز خبرهایی در مورد امن نبودن اطلاعات کاربران نزد این شرکت منتشر شده است.  با اینحال نمی‌توان از قدرت بالای فیس اپ در تغییر چهره افراد چشم پوشی کرد.  مثلا در این تصویر رونالدو و مسی را می‌بینید که در پیری هم کلاس خود را حفظ کرده‌اند.

 

پیر شدن را با اپلیکیشن فیس اپ تجربه کنید

 

خوشبختانه اپلیکیشنی وجود دارد که این کار را به آسانی برای شما انجام می‌دهد. تنها کافی است تا اپلیکیشن فیس اپ (FaceApp) را بر روی گوشی یا تبلت خود نصب کنید تا چهره پیر شده خودتان را ببینید.

احتمالا به تازگی عکسهای آشنایانتان یا افراد مشهوری که از فیلتر پیر کننده این اپلیکیشن استفاده کرده‌اند را در توییتر یا اینستاگرام دیده‌اید. چالش فیس اپ که در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ‌های #AgeChallenge و #FaceAppChallenge ترند شده یکبار دیگر توجهات زیادی را به این اپلیکیشن جلب کرده است.

 

 فیس اپ اپلیکیشنی روسی است که در ژانویه 2017 برای iOS و فوریه همان سال برای اندروید منتشر شده و کاربران زیادی در سراسر دنیا دارد. اگر به خاطر داشته باشید در همان زمان فیلتر تغییر جنسیت این اپلیکیشن طرفداران زیادی پیدا کرده بود. شما می‌توانید با این نرم افزار مدل موی جدیدی برای خود درست کنید، به چهره‌های جدی لبخند اضافه کنید، افراد را جوانتر یا پیرتر کنید و جنسیت سوژه عکاسی را تغییر دهید. پیش از این امکان تغییر رنگ پوست نیز وجود داشت که به دلیل اعتراضات ضد نژاد پرستانه به فیس اپ، این فیلتر توسط شرکت تولید کننده حذف شد. به تازگی نیز خبرهایی در مورد امن نبودن اطلاعات کاربران نزد این شرکت منتشر شده است.

با اینحال نمی‌توان از قدرت بالای فیس اپ در تغییر چهره افراد چشم پوشی کرد.

 

مثلا در این تصویر رونالدو و مسی را می‌بینید که در پیری هم کلاس خود را حفظ کرده‌اند.رونالدو و مسی

یا در اینجا هری پاتر و چالش فیس اپ را مشاهده می‌کنید!هری پاتر و چالش فیس اپ

همچنین حساب‌های کاربری برخی تیم‌های ورزشی مثل تیم فوتبال آث میلان و تاتنهام نیز آلبومهایی از چهره‌ بازیکنان خود در پیری به اشتراک گذاشته‌اند.

 

 

چالش پیری هنرپیشه‌های ایران

 
در این چند روز بسیاری از افراد و همچنین هنرمندان کشور با استفاده از اپلیکیشن فیس اپ در چالش پیری شرکت کردند و عکس چهل پنجاه سال آینده خود را در اینستاگرام به اشتراگ گذاشتند.
 

 در ادامه چالش پیری تعدادی از هنرمندان کشورمان را که آن را به‌صورت پست در اینستاگرام خود منتشر کرده‌اند، ببینید.  
 

چالش پیری هنرمندان در اینستاگرام (عکس)

 


نجمه جودکی:

«پیر شدیم رفت»

 

چالش پیری هنرمندان در اینستاگرام (عکس)


امیرمحمد زند:

«هیییى جوانى کجایى که یادت بخیر...
الکى مثلاً الان خیلى جوانم»

چالش پیری هنرمندان در اینستاگرام (عکس)


سامان احتشامی:

«پیر شم؟»

چالش پیری هنرمندان در اینستاگرام (عکس)


امیر مقاره:

«برید کنار زخمی نشید
چالش، پیر بشیم یا نشیم؟.
خدایی خودم که عاشق پیریام شدم جذبه رو ببین اصلا..
من تو این سن بازهم عاشق شما‌ها هستم و یادتون نره که تمام زندگیم شما‌ها هستید (خانواده‌ی ماکان) امیر در ٨٠ سالگی) این که الکیه، اما تا موقعی که نفس میکشم دوستون دارم و باهاتون صادق هستم و جونمو برای تک تکتون میدم؛ و همچنان موزیک جدید تو راهه.
شدیدا مشتاق پیر شدنم هستم»

چالش پیری هنرمندان در اینستاگرام (عکس)


ارژنگ امیرفضلی:

«صورت پیرشده از اپلیکیشن قابل رویت است -
-
ولی دل پیر شده از بی عدالتی قابل رویت نیست -
-
ناشناس میاید و تنها میرود - -»

چالش پیری هنرمندان در اینستاگرام (عکس)


مهناز افشار:

«پیری
Old 
من که میگم حتی با علم و امکانات امروز، همچنان پیر هم پیرای قدیم»

چالش پیری هنرمندان در اینستاگرام (عکس)


نیما کرمی:

«پیر شدم ، پیر تو ای جوونی ..
پیر نشو لعنتی ....»

چالش پیری هنرمندان در اینستاگرام (عکس)


سینا سرلک:

«خوب شد دورانِ پیرىِ خودمونم دیدیم
البته فک نکنم به این سن برسیم با این اوضاعِ دنیا
»

چالش پیری هنرمندان در اینستاگرام (عکس)


میلاد کی‌مرام:

«Nature does not hurry,yet everything is accomplished.
No one can go back and start a new beginning.but anyone can start today and a new ending.
طبیعت در هیچ چیز عجله نمیکنه،اما در عین حال همه چیز در زمان خودش اتفاق میفته.هیچ کس نمیتونه به عقب برگرده و از اول شروع کنه،اما همه میتونن امروز شروع کنن و یک پایان جدید داشته باشن.
پ ن :سکوت و کمی فکر به آینده،میتونه از هر انسانی یه شگفتی بسازه.
#miladkeymaram
پ ن ۲:وقتی این عکس هارو تو فضای مجازی دیدم یه سری سوال تو ذهنم اومد.این اتفاق برای همه میوفته ولی مهم اینه که با چه کیفتی به اون سن برسی!!؟جایگاهت کجا باشه؟!! چقدر مفید بودی برای پیرامونت؟ ! از خودت راضی هستی یا دوست داری برگردی عقب که جبران کنی؟!!چه اسمی ازت مونده؟!!چه تصویری؟! و چه یادی؟»

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .