سازمان بورس اوراق بهادار، موافقت اصولی خود برای عرضه عمومی صکوک اجاره با هدف راه‌اندازی ترمینال دوم فرودگاه بین‌المللی کیش را اعلام کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کیش به نقل از بورس اوراق بهادار، این سازمان موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک اجاره ( صکوک ابزار نوینی است که در کشورهای اسلامی به جای اوراق قرضه به کار گرفته می‌شود ) شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش (سهامی خاص) را به ارزش سه هزار میلیارد ریال به منظور تامین منابع لازم جهت سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی ترمینال دوم فرودگاه بین‌المللی کیش صادر کرده است.

دارایی مبنای انتشار این اوراق ملک ویلایی با کاربری مسکونی می‌باشد که توسط نهاد واسط از شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش خریداری شده و سپس به صورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می‌شود.

 

این اوراق چهار ساله و با نرخ اجاره بهای 18 درصد می‌باشد که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می‌شود.

ناشر این اوراق شرکت واسط مالی دی سوم (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن در صورت دریافت مجوز انتشار، از طریق شرکت فرابورس ایران انجام می‌شود

ضامن این اوراق بانک مسکن بوده و بازارگردان و متعهد پذیره نویس آن شرکت تامین سرمایه بانک مسکن است.

همچنین، عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری بانک مسکن می‌باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .