فرمانده انتظامی از متلاشی شدن 44 باند مواد مخدر در لرستان خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سردار حاجیمحمد مهدیان‌نسب، در دیدار کارکنان و مسئولان نیروی انتظامی با آیت‌الله میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در لرستان، با بیان این‌که امسال هفته ناجا با شعار «پلیس هوشمند و امین مردم» آغاز شده است، اظهار کرد: روز چهارشنبه، دهم مهر ماه و در آستانه هفته ناجا یادواره 1200 شهدای یگان ویژه در لرستان برگزار شد که برگزاری این یادواره برکتی برای شروع برنامه‌های ناجا بود.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی پلیس و محیط از مهم‌ترین موضوعاتی است که در دستور کار ناجاست و با استقرار سامانه‌های هوشمند در شهرها و جاده‌ها این مهم انجام می‌شود، افزود: متاسفانه لرستان از این موضوع بی‌بهره است البته بر اساس قول‌هایی که مسئولان استان داده‌اند، امیدواریم از ماه‌های آینده مردم از سامانه‌های هوشمند شهری و جاده‌ای بهره ببرند.

فرمانده انتظامی لرستان عنوان کرد: سال گذشته برای کمک به اشتغال‌زایی جوانان موفق شدیم سهمیه 2550 نفر را برای استخدام در یگان‌های تکاوری، ویژه و مرزداری اخذ کنیم و در شش ماهه اول امسال نیز 700 نفر جذب داشته‌ایم که از این تعداد 320 نفر جهت آموزش در مقطع کارشناسی به دانشگاه علوم انتظامی و 380 نفر به مرکز آموزش درجه‌داری اعزام شده‌اند.

وی با بیان این‌که 780 نفر به‌صورت چهره به چهره در سامانه 147 پاسخگوی مردم بودند، بیان کرد: حدود 11 هزار نفر با سامانه 197 به پلیس گزارش داده‌اند که از این تعداد 42 درصد درخواست مشاوره، انتقاد و پیشنهاد بوده و 52 درصد تقدیر از اقدامات پلیس بوده که میزان رضایت‌مندی مردم از عملکرد پلیس 87 درصد بوده است.

مهدیان‌نسب با اشاره به فوریت‌های پلیسی، گفت: لرستان در بحث فوریت‌های پلیسی بهترین استان کشور شناخته شده است، شش ماهه نخست سال 580 هزار تلفن با فوریت‌ها تماس گرفته‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 250هزار تلفن بوده افزایش چشم‌گیری داشته‌ایم.

وی با بیان این‌که مهم‌ترین اولویت نیروی انتظامی موضوع تیراندازی‌هاست، تصریح کرد: برخورد با سلاح و مهمات همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده که در همین راستا لرستان سه سال متوالی در برخورد با سلاح و مهمات رتبه اول را داشته است.

توزیع 17 هزار بروشور با موضوع امر به معروف و نهی از منکر

فرمانده انتظامی لرستان خاطرنشان کرد: در حوزه اجتماعی در شش ماهه اول امسال بالغ‌بر 170 هزار نفر آموزش چهره به چهره برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزار شده است؛ همچنین علاوه‌بر برگزاری همایش‌های پیشگیری در سراسر استان از جرم 17 هزار بروشور با موضوع امر به معروف و نهی از منکر، رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، عفاف و حجاب و آسیب‌های اجتماعی توزیع شده است.

وی اظهار کرد: طرح ناظر برای مقابله با بدحجابی، سگ گردانی، آلودگی‌های صوتی و مزاحمت‌های خیابانی در استان اجرا شده است.


وقوع 62 فقره قتل در لرستان طی شش ماهه اول امسال

مهدیان‌نسب با بیان این‌که متاسفانه در شش ماهه نخست امسال 62 فقره قتل در لرستان رخ داده است، افزود: در این مدت 37 مورد قتل مسلحانه، 35 مورد غیرمسلحانه بوده که از مجموع تمام قتل‌های انجام شده 59 مورد کشف شده که بخش زیادی از این قتل‌ها خانوادگی بوده است.

وی عنوان کرد: در حوزه پلیس راه و راهور شش ماهه امسال در مجموع تصادفات 13 درصد کاهش داریم ولی در بحث تصادفات خسارتی 17 درصد، جرحی 14 درصد کاهش داریم اما در فوتی با 60 نفر کشته 25 نفر افزایش داریم که عمده‌ترین دلیل آن از بین رفتن زیرساخت‌ها در اثر سیل اخیر بود.

فرمانده انتظامی لرستان در خصوص مواد مخدر رویکرد پلیس برخورد با خرده‌فروشان بوده است، اضافه کرد: با اجرای چهار طرح موضعی، نقطه‌ای، منطقه‌ای و عملیات مشترک انتظامی 51 نقطه آلوده پاک‌سازی و 2 تن و600 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است.

وی گفت: شش ماهه اول امسال در راستای مبارزه با مواد مخدر 44 باند متلاشی و 8254 قاچاقچی، توزیع کننده، خرده فروش و معتاد متجاهر دستگیر شده است.

مهدیان‌نسب با اشاره به اقدامات پلیس فتا لرستان تصریح کرد: در حوزه پلیس فتا نیز 195 پرونده قضایی تشکیل و 168 مجرم اینترنتی دستگیر شده‌اند، همچنین تمام سایت‌ها توسط پلیس فتا لرستان شبانه‌روز رصد و با سایت‌های غیر مجاز برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ارتقای بصیرت دینی، ولایت‌مداری و منزلت کارکنان، مقابله با تهیه و توزیع‌کنندگان مواد مخدر، مقابله با کالای قاچاق که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است از مهم‌ترین اولویت‌های برتر نیروی انتظامی است.