این ایده که بهترین دوست چهار پا ما ممکن است بیمار باشد ، بدون تشخیص وحشتناک سرطان ، وحشتناک است. اما دقیقاً مانند بسیاری از زنان در سایه فعالیت های روزمره و رسیدگی به امور خانه و خانواده از رسیدگی به سلامتی خود غافل می شوند و به این موضوع توجهی نمی کنند اما همه زنان بالای 40 سال باید بدانند که پس از گذشت 4 دهه باید بیش از گذشته به سلامتی خود توجه کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب :   این ایده که بهترین دوست چهار پا ما ممکن است بیمار باشد ، بدون تشخیص وحشتناک سرطان ، وحشتناک است. اما دقیقاً مانند بسیاری از زنان در سایه فعالیت های روزمره و رسیدگی به امور خانه و خانواده از رسیدگی به سلامتی خود غافل می شوند و به این موضوع توجهی نمی کنند اما همه زنان بالای 40 سال باید بدانند که پس از گذشت 4 دهه باید بیش از گذشته به سلامتی خود توجه کنند.

 با رعایت برخی از نکات ساده همه زنان بالای 40 سال می توانند سالم و پر انرژی باشند و با بیماری های احتمالی مبارزه کنند.

یکی از مهمترین خوراکی هایی که زنان در سنین بالا باید به رژیم غذایی خود بیفرایند چربی های سالم است و در مقابل باید دور چربی های مضر را خط بکشند. بر اساس مطالعات متعدد خوراکی های ضد التهاب مانند امگا 3 برای سلامتی افراد بسیار مفید است.بررسی انجمن مبارزه با بیماری های قلبی ایالات متحده در سال 2017 نشان می دهد که استفاده از امگا 3 می تواند با حملات قلبی مبارزه کند.

بهترین رژیم غذایی برای زنان بالای 40 سال

منابع گیاهی مانند گردو ، بذر کتان ، دانه چیا نیز امگا 3 را تأمین می کنند. خوردن حداقل دو وعده ماهی غنی از امگا 3 هر هفته روزانه 500-1000 میلی گرم از این ماده را برای شما تامین می کند. اگر ماهی را دوست ندارید، برخی دیگر از غذاهای سرشار از امگا 3 وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. اگر بیماری قلبی دارید ، مصرف هر روغن (حتی زیتون) می تواند مضر باشد.

در حالی که فیبر در کاهش سطح کلسترول نقش دارد ، انواع چربی هایی که می خورید نیز می تواند سلامتی شما را با افزایش سن حفظ کند. ما در مورد زیبایی ، پوست درخشان ، موهای براق و سرحال بودن کلی شما صحبت می کنیم. منابع غذای دریایی امگا 3 مانند ماهی سالمون ، ماهی تن و مکمل های روغن ماهی برای شما بسیار مفیدند.

دریافت مقدار کافی از نوع مناسب پروتئین متابولیسم را دوباره زنده نگه داشته و این بدان معناست که شما بدون اینکه دائماً گرسنه باشید می توانید وزن خود را کاهش داده یا وزن خود را حفظ کنید. غذاهای غنی از پروتئین جزء غذاهای برتر برای کاهش وزن هستند. برای بهترین روش رژیم غذایی ، اطمینان حاصل کنید که هر وعده غذایی و میان وعده شامل منابعی از پروتئین مانند مرغ ، ماهی ، گوشت بدون چربی گاو ، لوبیا و عدس یا محصولات لبنی مانند شیر  و ماست ساده است.

بهترین رژیم غذایی برای زنان بالای 40 سال

بهترین رژیم های غذایی برای زنان بالای 40 سال به کلسیم متکی است: این ماده مغذی کلیدی می تواند به جلوگیری از پوکی استخوان کمک کند. استخوانهای شما دائماً خود را تجدید می کنند. استخوان پیر شکسته شده و استخوان جدید همواره ساخته می شود. تا حدود سن 30 سالگی ، استخوانهای شما با سرعتی نسبتاً مساوی ساخته و شکسته می شوند ، اما بعد از آن مرحله ، استخوانهای شما با سرعتی کمی سریعتر از آنکه بدن شما بتواند آنها را بازسازی کند ، تجزیه می شوند. کلسیم برای ساخت استخوان جدید ضروری است ، بنابراین دریافت مقدار کافی برای تقویت رشد استخوان با افزایش سن بسیار مهم است. برای اطمینان از جذب کلسیم نیز باید به مقدار کافی ویتامین D مصرف کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .