هر ماده غذایی طبیعی با اینکه فواید زیاد مثبتی برای سلامتی دارد، درصورتی که با ماده ای که با آن تداخل دارد مصرف شود، ممکن است اثرات منفی به جا بگذارد. یکی از این موارد گوجه فرنگی است که اگر با موادغذایی سرشار از آهن مصرف شود، خاصیت آنتی اکسیدانی آن از بین می رود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نتایج بررسی ها حاکی از آن است که آهن میزان جذب لیکوپن را به نصف کاهش می دهد. لیکوپن از کاروتنوئیدها به حساب می آید که سرشار از آنتی اکسیدان است و در گوجه فرنگی یافت می شود.

گوجه فرنگی حاوی خواص متعددی برای سلامت است که می توان به تاثیر آن در جلوگیری از ابتلا به سرطان و فشار خون و کمک به حفظ سلامت قلب، پوست و چشم ها اشاره کرد. اگرچه مصرف خوراکی های سرشار از لیکوپن برای سلامت مفید است، همراه کردن آن ها با مواد غذایی دیگر ممکن است خاصیت ضد سرطانی آن ها را افزایش داده یا از بین ببرد.

به گفته محققان، بررسی ها نشان می دهد مصرف مواد غذایی یا مکمل های سرشار از آهن ممکن است خاصیت لیکوپن را به نصف کاهش دهد.

در این بررسی محققان آمریکایی تحقیقاتی را روی هفت مرد انجام داده تا مشخص شود تولید و جذب لیکوپن پس از وعده های غذایی حاوی آهن یا فاقد آن، به چه صورت است.

به نقل از مدیکال نیوزتودی، محققان اظهار داشتند: مصرف وعده های غذایی حاوی آهن می تواند با گذشت زمان بر میزان جذب لیکوپن موجود در گوجه فرنگی تاثیر منفی داشته باشد.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .