با توسعه اینترنت و افزایش نفوذ فضای مجازی سایت ها و کانال های صیغه و همسریابی در ایران گسترش یافته‌اند. این سایت‌ها که مورد استقبال برخی از جوانان نیز قرار گرفتند، زنانی را برای ازدواج موقت یا صیغه معرفی می کنند. نکته جالب توجه اینجاست که تمامی این سایت ها و کانال ها، فعالیت های خود را قانونی و شرعی می دانند، اما در واقعیت مسئله به گونه ای دیگر است و بنا بر اظهارنظر بسیاری از مسئولین و کارشناسان فعالیت های چنین سایت ها و کانال هایی غیرمجاز و غیرقانونی است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش برنا از اراک ، اعمال مجازات های قانونی برای فعالیت سایت ها و کانال های همسریابی و صیغه یابی عباس قاسمی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک در خصوص فعالیت های غیرقانونی سایت ها و کانال های صیغه یابی و همسریابی و مجازات های در نظر گرفته شده در قانون، گفت: سایت ها و کانال های صیغه یابی و همسریابی به لحاظ اجتماعی و اخلاقی بنیان و اساس خانواده را از بین می برد و متلاشی می کند. به لحاظ قانونی نیز به طور طبیعی اگر سایت و یا کانالی به صورت غیرقانونی فعالیتی را انجام می دهد باید سریعاً بر اساس قانون مسدود شود و مراتب نیز به شورای عالی فضای مجازی اعلام گردد؛ اگر تشخیص داده شود که محتواهای تولید شده در این سایت ها و کانال ها غیرقانونی و غیراخلاقی است، بر اساس قانون با آن برخورد می شود.
قاسمی افزود: سایت ها و کانال هایی که در حوزه همسریابی و صیغه یابی فعالیت می کنند مجاز نیستند و به صورت غیرقانونی فعالیت های خود را انجام می دهند. هویت بسیاری از این سایت ها و کانال ها نامعلوم است و مواردی که هویت آنها شناسایی می شود به مراجع بالاتر در تهران معرفی می شوند. اصولاً این سایت ها و کانال ها از تهران مدیریت می شوند و برخوردهای قانونی با آنها از طریق مراجع بالاتر در تهران اعمال می شود. در نهایت هرگونه مواردی که رویت می شود، به محض اطلاع از فعالیت آنها، به مراجع قانونی ذیربط اعلام می شود و حسب مورد اقدامات و برخوردهای قانونی انجام می شود. وی ادامه داد: افرادی که اقدام به فعالیت های مستهجن و مبتذل کنند و یا اینکه افراد جامعه را تشویق به فساد و فحشا کنند، برابر قانون جرم محسوب می شود و مجازات آن نیز در قانون مشخص شده است. ماده 639 قانون مجازات اسلامی نیز تشویق و تحریک به فساد و فحشا را جرم دانسته و مجازات حبس از یک تا 10 سال را برای آن در نظر گرفته است. طبق این ماده قانونی افرادی که مراکز فساد و فحشا دایر کنند و یا اینکه جامعه را به فساد و فحشا تشویق کنند و یا موجبات آن را فراهم نمایند، هر گاه با عمل فوق عنوان قوادی (واسطه و دلال عمل منافی عفت) صدق کند، علاوه بر مجازات مذکور مبنی بر یک تا 10 سال حبس، به مجازات قواد که 75 ضربه شلاق می باشد، نیز محکوم می شوند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک اظهار داشت: این موضوع که سن سکس ورکرهای زن تا 12 سالگی کاهش پیدا کرده است، نشان از بی اخلاقی در جامعه است و ناشی از مشکلاتی از قبیل ولنگاری و بی و بند و باری در خانواده ها است. البته استفاده بی حساب و کتاب از فضای مجازی را نیز نباید در این خصوص فراموش کرد. در این رابطه باید علل اجتماعی موضوع را مورد بررسی قرار داد. در این خصوص که گفته می شود بسیاری از زنانی که در این سایت ها و کانال ها خدمات ارائه می دهند متأهل می باشند، اگر متأهل بودن آنها اثبات گردد بحث زنای محسنه پیش می آید و این بحث نیز در قانون مجازات های خاص آن پیش بینی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .