مهمترین نکته برای جلوگیری از ابتلا و انتشار کرونا ویروس توجه به بهداشت فردی با رعایت مواردی همچون شست و شوی مداوم دست‌ها و خودداری از دست دادن و روبوسی است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

"کویید ۱۹"، نوع جدیدی از خانواده کرونا ویروس‌هاست که بین انسان و حیوان‌ها مشترک و با بیماری‌زایی بالایی همراه است. منشا این ویروس «ووهان» چین بوده و تا کنون هزاران نفر را در چین و بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران مبتلا کرده است.

علائم ابتلا

مهمترین علایم ابتلا به این ویروس، عطسه، سرفه، آبریزش بینی، سردرد، تهوع، استفراغ، مشکلات تنفسی و تنگی نفس است.

این ویروس با تماس انسانی، عطسه و سرفه، تماس با اشیا، سطح و حیوانات آلوده انتقال می‌یابد.

این ویروس یکی از واگیردارترین ویروس های چند دهه اخیر است به همین خاطر رعایت بهداشت فردی و نکات بهداشتی برای مقابله با آن ضروری است.

توصیه‌های بهداشتی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیهد بهشتی، برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس، دست های خود را مدام با شست و شو با مواد شوینده پاکیزه نگه دارید و از دست دادن و روبوسی بپرهیزید.

 هنگام عطسه و سرفه صورت خود را با دستمال یکبار مصرف بپوشانید؛ اگر دستمال در اختیار ندارید با بازوها و داخل آرنج جلوی صورت‌تان را بپوشانید و از کف دست‌هایتان به هیچ عنوان استفاده نکنید.

پس از استفاده از دستمال یکبار مصرف آن را سریعا داخل سطل زباله بیندازید.

از تماس با حیوانات خیابانی بپرهیزید و از مصرف غذاهای خیابانی و روباز خودداری کنید.

از تماس دست‌های آلوده خود به چشمان، بینی و دهان‌تان بپرهیزید.

اگر بیمار هستید حتما در خانه بمانید.

این بیماری با رعایت بهداشت فردی و رعایت نکات بهداشتی قابل پیشگیری است؛ نسبت به آموزش نکات بهداشتی به کودکان و اطرافیان خود اقدام کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .