امروز خبرهای جدیدی برای بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وام بازنشستگان  در سال 1401 از 7 به 10میلیون تومان با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه اجرایی شده است.صندوق بازنشستگی کشوری به منظور حمایت اجتماعی و اجرای طرح‌های رفاهی از بازنشستگان دورۀ جدید ارائه تسهیلات وام بازنشستگان را به اجرادرآورده است.طبق آخرین خبرها چند نوبت از وام بازنشستگان  پرداخت شده است. مقدار وام بازنشستگان در حال حاضر۱۲ میلیون تومان است. در ادامه آخرین خبرها از وام بازنشستگان را می خوانید.

پرداخت وام ۱۰ میلیونی و راه اندازی تور گردشگری و تفریحی برای بازنشستگان تامین اجتماعی در دستور کار قرار گرفت.

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری ثبت نام در سامانه این صندوق به معنای گرفتن وام نخواهد بود. بلکه بعد از ثبت نام وضعیت متقاضیان گرفتن این تسهیلات بررسی می‌شوند و کسانی که اولویت بیشتری دارند، شانس بالاتری برای گرفتن این وام خواهند داشت. اما اولویت برای گرفتن وام ضروری بازنشستگان با چه کسانی است؟

طبق اعلام صندوق بازنشستگان کشوری، متقاضیان گرفتن وام بازنشستگان باید از ششم تا پایان اردیبهشت از طریق ثبت نام در سامانه این صندوق به آدرس sabasrm.ir اقدام کنند. البته هیچ‌کدام از رسانه‌هایی که این خبر را پوشش دادند، جزئیاتی مانند این‌که وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران دقیقا به کدام دسته از بازنشستگان تعلق می‌گیرد یا برای گرفتن این تسهیلات باید چه ویژگی‌هایی داشت، اشاره نکردند.

میزان وام ۱۲ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه خواهد بود. وام ضروری بازنشستگان و و ظیفه‌ بگیران با سود ۴ درصد به متقاضیان داده می‌شود. ثبت نام برای گرفتن وام در صندوق بازنشستگی کشوری به معنای پرداخت تسهیلات نخواهد بود.